1- آقای دکتر از چه زمانی با مؤسسه فرهنگی دکتر احمدی آشنا شدید؟
با سلام
اگه اجازه بدین اول خودمو معرفی کنم
بنده ایمان یزدانی نیا هستم ، متولد 10 آذر 1364 ، تبریز.
سال 83 رشته دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی قبول شدم ولی بعد از 1 سال تغییر رشته دادم (به علت علاقه) و تو رشته پزشکی دانشگاه تبریز ادامه تحصیل دادم.
من از دوران استاژری با کتاب های AOM آشنا بودم، ولی با گاید لاین ها حدود 2سال قبل آشنا شدم که یکی از دوستانم با مطالعه آنها رتبه 11 رو کسب کرده بود2- چه شد که به کتاب‏های گایدلاین علاقمند شدید؟
از همان ابتدا اطمینان داشتم که راه موفقیت جز خواندن گایدلاین ها نیست.وقتی سری Next Level رو دست بچه ها دیدم علاقه مند ترم شدم.

3- نمره آزمون، رتبه شما و رشته ای که شما قبول شدید، چیست؟
نمره آزمون 426 رتبه کل: 11 کشوری رشته: رادیولوژی تبریز.

4- امتحان دستیاری سال 92 به گفته برخی از داوطلبان، آزمون دشواری بود. شما که از گایدلاین و Q-Bank استفاده نموده بودید، آیا با سؤالی مواجه شدید که در گایدلاین نباشد؟ و آیا امتحان برای شما دشوار بود؟
بله دشوار بود. البته من 5 درس مینور و گایدلاین نخونده بودم که به ضررم تموم شد. اما اگه مثلآ نورولوژی رو هم گاید می خوندم شاید رتبه ام خیلی بهتر می شد.(توضیح اینکه 6 تا غلط توی نورو داشتم که گایدلاین نخوانده بودم)


5- نظرتان در مورد تصاویر رنگی داخل گایدلاین‏ها چیست؟ و چه کمکی به پاسخگویی سؤالات امتحانی و فهم مطالب می‏کند؟
بسیار عالی و واقعآ کمک زیادی به فهم مطلب میکنه، آموزش پزشکی تو کشورهای پیشرفته دقیقاً همین شکلیه. البته منCD های صوتی دکتر احمدی رو هم بی نظیر میدونم.


6- به نظر شما آیا می‏توان به جزء گایدلاین با منابع دیگری در امتحان دستیاری موفق شد؟
به نظر من شاید بشه مثلآ رتبه متوسطی آورد! ولی اولآ بر خلاف اون چیزی که همه فکر میکنن با انرژی و وقت بیشتر! ثانیاً به چه قیمتی؟ به قیمت این که فقط حفظ کنی و هیچی هم متوجه نشی !

7- آیا به نظر شما با توجه به امتحانات سال‏های اخیر دستیاری و به ویژه آزمون اردیبهشت 92، حجم گایدلاین‏ها زیاد است یا خیر؟ چرا که به نظر می‏رسد دیگر نمی‏توان با جزوات ناقص و خلاصه در این امتحان موفق بود؟
در حالت کلی نه زیاد نیست اگه 10 ماه وقت داشته باشید کافیه. میشه 3 دور خوند 3 بار خوندنشم می ارزه به 10 بار خوندن چیزای دیگه! من حتی درسی که دور آخرم نرسیدم دوره کنم یعنی فقط 2 بار خونده بودم اونم 3 ماه قبل امتحان مثله پوست و زنان خیلی بهتر از اون یکیا....زدم.


8- مجموعه Q-Bank در موفقیت شما چه نقشی داشت و کیفیت سؤالات Q-Bankرا چگونه ارزیابی می‏کنید؟
خیلی زیاد تاثیر داشت برای تمرین بخصوص برای جا افتادن مطالب خیلی خوبه ولی به نظر من یک پله نسبت به گایدلاین و CDها و پایینتره که البته آقای دکتر احمدی قول دادن اونارو هم Next Level کنن.

9- نظرتان در مورد سؤالات مجموعه کتب آزمون تمرینی (Q&A ) چیست؟
فوق العاده.خیلی از سوال های امتحان دستیاری امسال شبیه سوال های ارتقاء و بورد بودند (حدود40 %) که تو اون کتاب ها موجود بودند شاید بگم تو درس جراحی 10تاش شبیه سوالای ارتقاء و بورد که دقیقاً در آزمون های تمرینی مؤسسه آورده شده بود.

10- آیا توصیه می‏کنید که دانشجویان پزشکی از دوران استاژری شروع به مطالعه گایدلاین و Q-Bank نمایند تا از ابتدا پایه درسی خود را قوی کنند؟
%100 توصیه میکنم نه برای امتحان دستیاری، واسه اینکه از پزشکی لذت ببرن کتاب های گایدلاین بخوانند، ای کاش دوران استاژری ما هم کتاب هایی با این کیفیت وجود داشت.

11- مجموعه کتب مؤسسه فرهنگی دکتر احمدی چقدر در موفقیت شما نقش داشت؟
بدون اغراق 80% من هرچی یاد گرفتم و یادم مونده (این مهمتره) از گایدلاین ها یاد گرفتم.


12- در نهایت نظرتان در مورد مجموعه کتب مؤسسه فرهنگی دکتر احمدی چیست و چه توصیه‏ای به داوطلبان امتحانات پرانترنی و دستیاری و حتی دانشجویان پزشکی می‏کنید؟

عزیزان من چیزی جز این کتاب ها ( گایدلاین، Q-Bank و آزمون تمرینی رو نخونین )