صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 45

موضوع: تجهیزات پزشکی

 1. parsmedic آواتار ها
  آرشیو پارس مدیک
  Administrator
  شه‍ریور ۱۳۹۴
  0

  مهربان


  ونتیلاتور (Ventilator)

  مفاهيم پايه

  Vent: حركت آزادانه گاز (هوا) به داخل يا خارج
  Ventilator: *ونتيلاتور دستگاهي است كه كار تنفس را براي بيماراني كه به طور موقت يا دائم دچار مشكلات تنفسي هستند انجام مي دهد. *

  فيزيولوژی
  جايگزيني اكسيژن و خارج شدن دي اكسيد كربن توسط ريه ها صورت مي گيرد. اكسيژن هواي فرو برده شده به داخل ريه*ها به خون منتقل شده و دي اكسيد كربن از طريق سيستم گردش خون به ريه ها باز گردانده مي شود تا از آنجا دفع شود.
  هواي دميده شده به داخل ريه ها شامل 79 درصد نيتروژن ، 96/20 درصد اكسيژن و 04/ 0 درصد دي اكسيد كربن بوده و هواي بازدم خارج شده از ريه ها شامل 79 درصد نيتروژن ، 17 درصد اكسيژن و 4 درصد دي اكسيد كربن است.

  *تصویر

  طرز کار
  دستگاه ونتيلاتور اكسيژن و هوا را به ميزان مورد نياز براي بدن با هم تركيب نموده ، سپس آن را توسط تيوب هاي مخصوصي تحت عنوان "مدار تنفسي" به بيمار تحويل مي دهد. گاز (هوا) موجود در ونتيلاتور قبل از تحويل به بيمار ، تبديل به بخار مرطوب شده و سپس از طريق مدار تنفسي منتقل مي شود.

  *تصویر

  نياز به ونتيلاتور *
  به طور كلي هر بيماري كه سيستم تنفسي وي نتواند پاسخگوي نيازهاي تنفسي اش باشد ، نيازمند سيستم كمك تنفسي است و عمدتاً به بيماري هاي قلبي-ريوي مرتبط است. اين دستگاه معمولاً در بخش هاي NICU , ICU و CCU البته اورژانس وجود دارد.

  تنظيمات دستگاه
  پارامترهاي زيادي قبل از اتصال دستگاه ونتيلاتور به بيمار و حتي حين عملكرد دستگاه قابل تنظيم توسط پزشك خواهد بود.
  برخي از اين پارامترها عبارت است از :

  حالت كاري دستگاه CMV-SIMV-CPAP ، حجم جاري (حجم هواي دم يا بازدم در مد تنفسي طبيعي حدود 500 ميلي ليتر) ، نرخ جريان هوا ، فشار هوا و حجم در دقيقه (حجم هواي دم و بازدم در هر دقيقه)

  مشكلات دستگاه
  معمولاً لوله هاي هوا و اتصالات دچار مشكل مي شوند. لوله هاي آسيب ديده و پوسيده بايد سريعاً تعويض شود. مرطوب ساز و نبولايزرها احتمال مسدود شدگي دارند و تميز كردن مداوم آنها ضروري است. در صورتي كه مايع (خونذ، ادرار ، سالين ، بتادين ، آب و ...) وارد دستگاه شود ، لازم است دستگاه سريعاً باز و قسمت هاي آسيب ديده (سوييچ ها ، رله ها ، موتورها يا فيلترهاي هوا) تعويض شود. چك كردن ماهانه جريان نشت الكتريكي و كاليبراسيون هر 6 ماه يك بار الزامي است.
  فيلترهاي هوايي لوله بيمار بايد مرتباً تميز يا تعويض شود. لامپ ها ، سويچ ها ، وسايل فعال كننده ، موتورها و هيترها وسايل الكتريكي هستند كه به صورت متناوب نياز به بررسي و تعويض دارند.

  شستشو و نگهداری ونتيلاتور
  امروزه انواع فراواني از ونتيلاتور مورد استفاده قرار مي گيرد كه اكثر آنها با استفاده از فيلتر به خوبي محافظت شده و لزوم ضدعفوني نمودن دستگاه را به طور قابل توجهي كاهش داده است. در مورد استفاده از فيلتر بايد به موارد زير توجه داشت:

  - براي هر بيمار فيلتر جداگانه استفاده شده و پس از جدا شدن بيمار از ونتيلاتور ، براي بيمار بعدي فيلتر مجدد گذاشته شود.
  - براي بيماراني كه به مدت طولاني از ونتيلاتور استفاده مي كنند ، بايد فيلتر هر 48 ساعت تعويض شود.
  - قسمت هاي مرطوب كننده ونتيلاتور را مي توان با استفاده از ماشين هاي شستشو يا بخار با درجه حرارت كم (70 درجه سانتيگراد) ضدعفوني كرد. پس از جدا شدن بيمار از ونتيلاتور ، قسمت مرطوب كننده بايد شسته و خشك شده ، سپس براي بيمار بعدي استفاده شود. در مورد بيماراني كه به مدت طولاني از ونتيلاتور استفاده مي شود ، شستشوي آن هر 48 ساعت توصيه مي شود.
  - خشك شدن تمامي قسمت ها براي استفاده مجدد ضروري بوده و رشد ميكروارگانيسم ها را به طور قابل توجهي كاهش مي دهد.

  #21 ارسال شده در تاريخ ۲۳-آذر-۱۳۹۴ در ساعت ۱۱:۰۱

 2. parsmedic آواتار ها
  آرشیو پارس مدیک
  Administrator
  شه‍ریور ۱۳۹۴
  0

  levin


  بسیار ممنون عالی بود

  #22 ارسال شده در تاريخ ۲۳-آذر-۱۳۹۴ در ساعت ۱۱:۰۱

 3. parsmedic آواتار ها
  آرشیو پارس مدیک
  Administrator
  شه‍ریور ۱۳۹۴
  0

  مهربان


  سونوگرافی (Ultrasound) چیست؟

  ریشه لغوی
  كلمه سونوگرافی از لفظ لاتین sound به معنی صوت و نیز graphic به معنی شكل و ترسیم گرفته شده و Ultrasound از ultra به معنی ماورا و نیز sound به معنی صوت یا صدا گرفته شده است.
  تاریخچه
  در سال 1876 میلادی ، فرانسیس گالتون برای اولین بار پی به وجود امواج فراصوت برد. در زمان جنگ جهانی اول كشور انگلستان برای كمك به جلوگیری از غرق شدن غم *انگیز كشتی*هایش توسط زیردریایی های كشور آلمان در اقیانوس آتلانتیك شمالی، دستگاه كشف كننده زیردریایی*ها به كمك امواج صوتی به نام Sonar ابداع كرد. این دستگاه امواج فراصوت تولید می*كرد كه در پیدا كردن مسیر كشتی ها استفاده می*شد. این تكنیك در زمان جنگ جهانی دوم تكمیل گردید و بعدها بطور گسترده*ای در صنعت این كشور برای آشكار سازی شكافها در فلزات و سایر موارد مورد استفاده قرار می*گرفت. از كاربرد به خصوصی كه انعكاس صوت در جنگ و صنعت داشت، Sonar به علم پزشكی وارد شد و تبدیل به یك وسیله تشخیصی بزرگ در علم پزشكی گردید.

  تصویر

  سیر تحولی در رشد
  نخستین دستگاه تولید كننده امواج فراصوت در پزشكی ، در سال 1937 میلادی توسط دوسیك اختراع شد و روی مغز انسان امتحان شد. اگرچه اولتراسوند در ابتدا فقط برای مشخص كردن خط وسط مغز بود، اكنون بصورت یك روش تشخیصی و درمانی مهم درآمده و پیشرفت روز به روز انواع نسل های دستگاه های تولید اولتراسوند، تحولات عظیمی در تشخیص و درمان در علم پزشكی بوجود آورده است.

  تعریف امواج اولتراسوند (فراصوت)
  امواج فراصوت به شكلی از انرژی از امواج مكانیكی گفته می*شود كه فركانس آنها بالاتر از حد شنوایی انسان باشد. گوش انسان قادر است امواج بین 20 هرتز تا 20000 هرتز را بشنود. هر موج (شنوایی یا فراصوت) یك آشفتگی مكانیكی در یك محیط گاز ، مایع و یا جامد است كه به بیرون از چشمه صوتی و با سرعتی یكنواخت و معین حركت می*كند. در حركت یا گسیل موج مكانیكی، ماده منتقل نمی*شود. اگر ارتعاش ذرات در جهت عمود بر انتشار صوت باشد، موج عرضی است كه بیشتر در جامدات رخ می*دهد و در صورتی كه ارتعاش در راستای انتشار امواج باشد، موج طولی است. انتشار در بافت های بدن به صورت امواج طولی است. از این رو در پزشكی با اینگونه امواج سر و كار داریم.

  روش های تولید امواج فراصوت
  - روش پیزو الكتریسیته
  تاثیر متقابل فشار مكانیكی و نیروی الكتریكی را در یك محیط ، اثر پیزو الكتریسیته می*گویند. بطور مثال بلورهایی وجود دارند كه در اثر فشار مكانیكی ، نیروی الكتریكی تولید می*كنند و برعكس ایجاد اختلاف پتانسیل در دو سوی همین بلور و در همین راستا باعث فشردگی و انبساط آنها می*شود كه ادامه دادن به این فشردگی و انبساط باعث نوسان و تولید امواج می*شود. مواد (بلورهای) دارای این ویژگی را مواد پیزو الكتریك می*گویند. اثر پیزو الكتریسیته فقط در بلورهایی كه دارای تقارن مركزی نیستند، وجود دارد. بلور كوارتز از این دسته مواد است و اولین ماده*ای بود كه برای ایجاد امواج فراصوت از آن استفاده می*شد كه اكنون هم استفاده می*شود. اگر چه مواد متبلور طبیعی كه دارای خاصیت پیزو الكتریسیته باشند، فراوان هستند ولی در كاربرد امواج فراصوت در پزشكی از كریستال هایی استفاده می*شود كه سرامیكی بوده و بطور مصنوعی تهیه می*شوند. از نمونه این نوع كریستال ها، مخلوطی از زیركونیت و تیتانیت سرب (Lead Zirconat & Lead Titanat) است كه به شدت دارای خاصیت پیزوالكتریسیته می*باشند. به این مواد كه واسطه*ای برای تبدیل انرژی الكتریكی به انرژی مكانیكی و بالعكس هستند، مبدل یا تراسدیوسر (Transuscer) می*گویند. یك ترانسدیوسر اولتراسونیك بكار می*رود كه علامت الكتریكی را به انرژی فراصوت تبدیل كند كه به داخل بافت بدن نفوذ و انرژی فراصوت انعكاس یافته را به علامت الكتریكی تبدیل كند.
  - روش مگنتو استریكسیون
  این خاصیت در مواد فرومغناطیس (مواد دارای دو قطبی*های مغناطیسی كوچك بطور خود به خود با دو قطبی*های مجاور خود همخط شوند) تحت تاثیر میدان مغناطیسی بوجود می*آید. مواد مزبور در این میدان ها تغییر طول می*دهند و بسته به فركانس (شمارش زنشهای كامل موج در یك ثانیه) جریان متناوب به نوسان درمی*آیند و می*توانند امواج فراصوت تولید كنند. این مواد در پزشكی كاربرد ندارند و شدت امواج تولید شده به این روش كم است و بیشتر كاربرد آزمایشگاهی دارد.

  كاربرد امواج فراصوت
  1. كاربرد تشخیصی (سونوگرافی)
  2. بیماریهای زنان و زایمان (Gynocology) مانند بررسی قلب جنین، اندازه *گیری قطر سر (سن جنین)، بررسی جایگاه اتصال جفت و محل ناف، تومورهای پستان.
  3. بیماریهای مغز و اعصاب (Neurology) مانند بررسی تومور مغزی، خونریزی مغزی به صورت اكوگرام مغزی یا اكوانسفالوگرافی.
  4. بیماریهای چشم (Ophthalmalogy) مانند تشخیص اجسام خارجی در درون چشم، تومور عصبی، خونریزی شبكیه، اندازه *گیری قطر چشم، فاصله عدسی از شبكیه.
  5. بیماریهای كبدی (Hepatic) مانند بررسی كیست و آبسه* كبدی.
  6. بیماری*های قلبی (Cardiology) مانند بررسی اكوكاردیوگرافی.
  7. دندانپزشكی مانند اندازه*گیری ضخامت بافت نرم در حفره*های دهانی.
  8. این امواج به علت این كه مانند تشعشعات یونیزان عمل نمی*كنند. بنابراین برای زنان و كودكان بی*خطر می*باشند.
  9. كاربرد درمانی (سونوتراپی)
  10. كاربرد گرمایی
  با جذب امواج فراصوت بوسیله بدن بخشی از انرژی آن به گرما تبدیل می*شود. گرمای موضعی حاصل از جذب امواج فراصوت بهبودی را تسریع می*كند. قابلیت كشسانی كلاژن (پروتئینی ارتجاعی) را افزایش می*دهد. كشش در scars (اسكار=جوشگاههای زخم) افزایش می*دهد و باعث بهبود آنها می*شود. اگر اسكار به بافتهای زیرین خود چسبیده باشد، باعث آزاد شدن آنها می*شود. گرمای حاصل از امواج فراصوت با گرمای حاصل از گرمایش متفاوت است.

  میكروماساژ مكانیكی
  به هنگام فشردگی و انبساط محیط ، امواج طولی فراصوتی روی بافت اثر می*گذارند و باعث جابجایی آب میان بافتی و در نتیجه باعث كاهش ورم (تجمع آب میان بافتی در اثر ضربه به یك محل) می*شوند.
  درمان آسیب تازه و ورم: آسیب تازه معمولا با ورم همراه است. فراصوت در بسیاری از موارد برای از بین بردن مواد دفعی در اثر ضربه و كاهش خطر چسبندگی بافتها بهم بكار می*رود.
  درمان ورم كهنه یا مزمن: فراصوت چسبندگی هایی كه میان ساختمان های مجاور ممكن است ایجاد شود را می*شكند.

  خطرات اولتراسوند
  - سوختگی
  اگر امواج پیوسته و در یك مكان بدون چرخش بكار روند، در بافت باعث سوختگی می*شود و باید امواج حركت داده شوند.
  - پارگی كروموزومی
  استفاده دراز مدت از امواج اولتراسوند با شدت خیلی بالا پارگی در رشته دی ان ای (DNA) را نشان می*دهد.
  - ایجاد حفره یا كاویتاسیون
  یكی از عوامل كاهش انرژی امواج اولتراسوند هنگام گذشتن از بافت های بدن ایجاد حفره یا كاویتاسیون می*باشد. همه محلول ها شامل مقدار قابل ملاحظه*ای حباب های گاز غیرقابل دیدن هستند و دامنه بزرگ نوسان های امواج اولتراسوند در داخل محلول ها می*تواند بر روی بافت ها تغییرات بیولوژیكی ایجاد كند. (پارگی در دیواره سلول ها و از هم گسستن مولكولهای بزرگ)

  #23 ارسال شده در تاريخ ۲۳-آذر-۱۳۹۴ در ساعت ۱۱:۰۱

 4. parsmedic آواتار ها
  آرشیو پارس مدیک
  Administrator
  شه‍ریور ۱۳۹۴
  0

  drali2013


  ممنون از مهندس مهربان عزیز بابت اطلاعات مفیدشون @};-
  اگه براتون امکان داشته باشه راجب به الاستوگرافی با سونو هم مطلب بگذارید

  با تشکر فراوان

  #24 ارسال شده در تاريخ ۲۳-آذر-۱۳۹۴ در ساعت ۱۱:۰۱

 5. parsmedic آواتار ها
  آرشیو پارس مدیک
  Administrator
  شه‍ریور ۱۳۹۴
  0

  مهربان


  متخصصان طب اورژانس اغلب براي کار گذاشتن لوله*هاي هوايي با مشکل مواجه*اند، به طوري که تخمين زده مي*شود حدود 20 درصد موارد راه*هاي هوايي مشکل*ساز هستند و نزديک يک درصد آنها نيز با شکست مواجه مي*شوند. علل مختلفي براي اين مشکلات ذکر شده، مانند نياز به نيروي بالابرنده زياد، نديدن يا سخت ديدن تارهاي صوتي، تلاش*هاي طولاني يا مکرر، اپراتورهاي متعدد و استفاده از وسايل انتوبه گوناگون. طيف وسيعي از وسايل براي کمک به مديريت راه*هاي هوايي مشکل ايجاد شده*اند که ترکيبي از تکنولوژي فيبراپتيک، ويديو، نوري و مکانيکال هستند تا به فرد استفاده کننده کمک کنند ديد بهتري از حنجره داشته باشد و عبور يک لوله داخل تراشه*اي را به سمت ناي، آسان*تر نمايد.

  يک گايد فلزي، به عنوان وسيله*اي که درون لومن لوله داخل نايي (ETT) قرار مي*گيرد، به جايگذاري لوله داخل ناي کمک مي*کند. در واقع اين گايد فلزي قابل انعطاف* استاندارد، داخل ETT قرار مي*گيرد تا سفتي بيشتري به لوله داخل تراشه*اي بدهد و کنترل آن را آسان*تر نمايد. در مقابل، گايدهاي مخصوص، انتوبه کردن را در مواقعي که ديدن گلوت دشوار است، تسهيل مي*کنند و اگر با اپتيک*هاي پيشرفته همراه شوند، حتي نسبت به لارنگوسکوپي مستقيم هم ديد بهتري از گلوت مي*دهند.


  تصویر


  وسايل کارآمد

  وسايلي که در ابتداي انتوبه کردن استفاده مي*شوند و در واقع وارد کننده لوله داخل تراشه*اي هستند، وسايل کمکي کارآمد و ارزان در مديريت راه*هاي هوايي مشکل*ساز هستند که به راحتي به کار مي*روند و پيشنهاد مي*شود در هر بخش اورژانس در دسترس باشند. واژه*هاي مختلفي براي توصيف اين واردکننده*هاي کلاسيک استفاده مي*شوند. اگر چه کلمه «gum elastic bougie» متعارف است، کمي گيج*کننده هم مي*باشد، زيرا نه لثه دندان هستند و نه الاستيک و نه به عنوان «بوژي» (مثلا ديلاتور) استفاده مي*شود.

  واردکننده* وسايل انتوبه، حاوي يک گايد فلزي 60 سانتي*متري است که سر انتهايي آن 30 درجه خميدگي دارد. اين زاويه و خمش به انتوباتور اجازه مي*دهد انتهاي دستگاه به صورت قدامي به جلو هدايت شود و از زير اپي*گلوت و ميان تارهاي صوتي عبور کند، جاهايي که شايد ديده نشوند. بايد دقت کرد که سر خميده در خط وسط بماند و به هيچ سمتي چرخش پيدا نکند.

  دو علامت حس لمس، جاي*گيري درست لوله را در تراشه تاييد مي*کند: يک علامت، حس ارتعاش يا «Click» است که نشان مي*دهد انتهاي گايد، بالاي حلقه*هاي ناي قرار گرفته و علامت دوم، مقاومت در برابر جايگذاري*هاي بيشتر است. هنگامي که واردکننده در فاصله 24 تا 40 سانتي*متري دندان*ها قرار گرفتند، انتهاي تحتاني آن داخل راه*هاي هوايي کوچک*تر جاي مي*گيرد و ديگر نمي*تواند جلوتر برود. اگر به اشتباه، واردکننده لوله داخل مري برود، حلقه*هاي ناي احساس نمي*شوند و واردکننده لوله به راحتي تا معده پيش مي*رود. زماني که واردکننده لوله داخل ناي قرار گرفت، يک لوله داخل نايي (ETT) از آن رد مي*شود و اغلب به کمک براي جايگيري ETT در انتهاي پروگزيمال واردکننده نياز است. سپس فرد انتوباتور، ETT را از وراي دستگاه واردکننده به سمت ناي پيش مي*برد و بعد آن را بيرون مي*کشد.

  توجه به نکات زير مي*تواند قرار دادن ETT را از وراي واردکننده آسان*تر سازد:

  1) در طول انجام اين شيوه، اپراتور بايد لارنگوسکوپ را در وضعيت صحيح و با دست چپ نگه دارد. اغلب پس از اينکه واردکننده ETT داخل ناي قرار گرفت، لارنگوسکوپ را خارج مي*کنند، اما اين عمل باعث مي*شود بافت نرم ريلاکس شده راه هوايي سوپراگلوت، عبور لوله را با مشکل مواجه کند.

  2) اگر اندازه ETT و وارد کننده*اش نزديک هم باشند، عبور ETT راحت*تر انجام مي*شود و هر چه اين اختلاف بيشتر شود، ETT درطي جايگذاري، آريتنوييدها را درگير مي*کند، بنابراين شايد به ETT کوچک*تري از آنچه مورد نياز است، احتياج پيدا شود، هر چند مساله چندان مهمي نيست و موفقيت در جايگذاري ETT در موقعيت*هاي مشکل به مراتب مهم*تر است.

  3) اگر ETT، آريتنوييدها را آسيب زد، کمي ETT را عقب بکشيد تا سر آن از آريتنوييدها خلاص شود و با دقت تمام کريکوييد را در خلاف جهت عقربه*هاي ساعت،* با فشار کم بچرخانيد و شل نماييد. اين کار شايد عبور را راحت*تر کند.  رقابت در بازار

  در حال حاضر، سه نوع از اين واردکننده*ها در دسترس قرار دارند که از نظر اندازه و مورد کاربرد با هم قابل مقايسه هستند: Eschmann ،SunMed و Frova. اگر چه نوع Eschmann، گران*تر است، مي*تواند چند بار استفاده شود، بنابراين متوسط هزينه آن در هر بار انتوبه کردن نسبت به واردکننده*هاي يکبار مصرف، ارزان*تر مي*شود، با اين حال بعضي پزشکان انواع يکبار مصرف را ترجيح مي*دهند، زيرا انواع چند بار مصرف قابل استفاده مي*توانند اشتباهي، دور انداخته شوند.

  آموزش اندکي قبل از استفاده از اين واردکننده*ها لازم است تا عمل انتوبه کردن با موفقيت انجام شود، زيرا شبيه روش*هاي استاندارد انتوبه کردن هستند و مشابه روش «سلدينگر» به کار مي*روند. موارد کاربرد جديد و بديع واردکننده*هاي لوله*هاي داخل نايي، شامل تشخيص و تمايز تراشه از مري هنگام کارگذاري ETT مي*شود؛ اگر چه اين روش، در بيماران با ايست قلبي طرفدار پيدا کرده (هنگامي که دي*اکسيد*کربن انتهاي تنفسي قابل اندازه*گيري نباشد)، شواهد اندکي به نفع کارآمدي آن وجود دارد. عوارض جانبي ناشي از گايدهاي انتوبه*کننده نادرند و شامل تروماي مکانيکي به ساختمان راه*هاي هوايي مي*باشد.  کمک*کننده*هاي ديگر

  ديگر وسايل فيبراپتيک يا ويديويي نيز کمک بزرگي به مديريت انتوبه کردن راه*هاي هوايي مشکل*ساز مي*کنند، هر چند بيشتر آنها مانند گايدهاي فيبراپتيک، برونکوسکوپ*هاي فيبراپتيک و لارنگوسکوپ*هاي ويديويي، هم گران*تر هستند و هم آموزش بيشتري براي استفاده نياز دارند.

  گايدهاي مجهز به لامپ: اين وسايل در مديريت انتوبه کردن راه*هاي هوايي مشکل بسيار مفيدند، اما در افرادي که آناتومي پيچيده راه هوايي فوقاني دارند، مناسب نيستند. اين دسته گايدها، مانند Trachlight با کمک يک نور تابان در انتهاي تحتاني وسيله که گلوت را در سراسر بافت نرم گردن روشن مي*کند، ديد غيرمستقيمي از جاي*گيري ETT داخل ناي به دست مي*دهد. انتوبه کردن با کمک يک گايد نوردهنده، وابسته به ديد مستقيم از ساختمان*هاي داخلي نيست. مزاياي کاربرد اين وسيله، مديريت بهتر راه*هاي هوايي قدامي مشکل، خطر کمتر تروما به حنجره (نسبت به لارنگوسکوپي مستقيم) و حرکت کمتر ستون فقرات گردني است.

  همچنين مي*تواند براي انتوبه کردن از راه بيني- ناي استفاده شود، مانند تومورها، صدمات تروماتيک، عفونت*ها و اجسام خارجي. اغلب نور Tracklight، به اندازه کافي براي روشن کردن مسير کافي است، اما اگر بخواهيم از ميان بافت زيرجلدي ضخيم يا پوست پيگمانته عمقي روشن کنيم، بايد نور اتاق کمتر شود.

  تصویر

  استايلت*هاي فيبراپتيک(FOS)، از يک جزء ديداري فيبراپتيک در انتهاي تحتاني گايد فلزي تشکيل شده*اند. اين گايد مي*تواند سخت، نيمه*سخت يا قابل هدايت کردن باشد. اگر مانع مسدود کننده*اي در سر راه نباشد، FOS يک ديد عالي از تارهاي صوتي مي*دهد و عبور لوله داخل نايي (ETT) را تاييد مي*کند. اگر چه FOS از استايلت*هاي نوري گران*تر هستند، اما نسبت به ديگر لارنگوسکوپ*هاي فيبراپتيک و ويديويي ارزان*تر مي*باشند. همه انواع FOS، يک قطعه چشمي براي ديدن گلوت دارند و بعضي انواع آن نيز مي*توانند به يک مونيتور خارجي متصل شوند تا براي مقاصد آموزشي يا نظارتي به کار روند. همچنين بسياري از اين وسايل، يک دريچه جانبي براي ورود اکسيژن به منظور پيشگيري از پوشاندن سر فيبراپتيک آن به وسيله ترشحات دارند تا در طول انجام عمل، مشکلي براي بيمار پيش نيايد.

  طي انتوبه کردن بيمار با FOS، لوله داخل نايي روي گايد آن سوار مي*شود و سپس FOS جايگذاري مي*شود که اين امر اغلب بدون کمک لارنگوسکوپ مستقيم انجام مي*شود. به اين ترتيب ساختمان*هاي آناتومي مربوطه از راه قطعه چشمي پروگزيمال نشان داده مي*شوند و گايد از ميان طناب*هاي صوتي به سمت ناي جلو مي*رود. وقتي حلقه*هاي تراشه نمايان شدند، لوله از گايد جدا شده، گايد بيرون کشيده مي*شود.

  مطالعات مختلف حاکي از موفقيت بيشتر در انتوبه کردن بيماران به وسيله FOS نسبت به گايدهاي استاندارد يا وارد کننده*هاي لوله*هاي انتوبه مي*باشد و در بيماراني که محدوديت ديدن تارهاي صوتي وجود دارد، بيشتر مفيد است. انتوبه کردن با کمک FOS، حرکت ستون فقرات گردني را کم مي*کند و نسبت به لارنگوسکوپي مستقيم در وضعيت هموديناميک بيماران، تغيير کمتري ايجاد مي*کند. به طور معمول، يک FOS هزاران دلار کمتر از ديگر فيبراپتيک*ها و وسايل ويديويي ارزش دارد.  وسايل خارج گلوتي

  وسايل خارج گلوتي (Extraglottic)، وسايل هستند که راه هوايي براي رساندن اکسيژن و تهويه فراهم مي*کنند، بدون آنکه در گلوت اشکالي ايجاد کنند. آنها وسايل حياتي براي مديريت انتوبه کردن*هاي مشکل و انجام شده است. شايع*ترين آنها «ماسک راه هوايي حنجره» يا LMA، لوله*هاي حنجره و Combitube مي*باشند.

  پيشنهاد مي*شود پزشکان مسوول مديريت راه*هاي هوايي با حداقل يک نوع از اين وسايل آشنا باشند. خصوصا براي استفاده در بيماراني که با استفاده از کيسه ماسک* نمي*توان تهويه کافي برقرار نمود. در موارد اورژانس، اين وسايل کار گذاشته مي*شوند تا در اولين فرصت يک راه هوايي قطعي کار گذاشته شود، مثلا به روش جراحي.  اسکوپ*ها

  لارنگوسکوپ*هاي ويديويي: کارآزمايي*هاي باليني براي بررسي عملکرد اين وسايل در مديريت راه*هاي هوايي اورژانس انجام نشده، با اين حال بر پايه تجارت باليني و اطلاعات موجود، مشخص است که وسايل بسيار کارآمدي هستند و به متخصصان کمک مي*کنند تا اولين تلاش عبور براي انتوبه کردن را با موفقيت تمام کنند. لارنگوسکوپ*هاي ويديويي نسبت به لارنگوسکوپي مستقيم ديد خوبي از گلوت فراهم مي*کنند و حداقل حرکت را به ستون فقرات گردني تحميل مي*نمايند. استفاده از اين وسايل آسان است و بر پايه روش*هاي «لارنگوسکوپي مستقيم» (DL) است، هر چند بعضي آموزش*ها و تطبيق با آن لازم است. گذشته از آن، برخلاف DL فر*د آموزش دهنده و آموزش گيرنده، ديد يکساني از گلوت دارند که به پيشرفت آموزش و عيب*يابي کمک مي*کند.

  لارنگوسکوپ*هاي ويديويي، فيبراپتيک يا يک دوربين ويديويي کوچک در سر لارنگوسکوپ دارند تا زاويه ديد گلوت بازتر شود و تداخلات کمتري با ترشحات پيدا کنند. وسايلي که دوربين*هاي ويديويي ميکرو دارند، ارزان*تر و بادوام*تر از فيبراپتيک*هاي قابل انعطاف* هستند که از فيبرهاي شيشه*اي استفاده مي*کنند.

  امروزه در بازار تجهيزات پزشکي، انواعي مانند Glidescope، اسکوپ*هاي راه هوايي Pentax، ويديو لارنگوسکوپ McGrath و Storz CMAC در دسترس قرار دارند.

  Glidescope در سه مدل وجود دارد. نوع اصلي آن از يک لارنگوسکوپ ويديويي قابل تعويض و صفحه ويديويي نصب شده جداگانه تشکيل شده است. سيستم Cobalt آن، تنها يک بار قابل استفاده است که روي يک ويديويي کوچک سوار مي*شود و با تيغه پلاستيکي يک بار مصرف لارنگوسکوپ هماهنگ مي*گردد. اين خصوصيت، نياز به استريليزاسيون ندارد و خطر خرابي دستگاه را کم مي*کند.

  مدل سوم، نوع Ranger آن است که در دست جاي مي*گيرد و يک لارنگوسکوپ ديويويي دارد که توسط يک سيم کوتاه به يک باتري بادوام متصل مي*شود. اندازه لارنگوسکوپ*هاي Glidescope تقريبا معادل شماره 2 و 3 مکنياش است. کارخانه Glidescope، استايلت و لوله*هاي داخل تايي استاندارد خود را مي*سازد، اما مي*توان از انواع قابل انعطاف و استاندارد موجود در بازار هم استفاده کرد. عوارض جانبي کاربرد اين وسايل ناچيز است، زيرا ساختمان*هاي درگير زير ديد مستقيم قرار دارند و نيروي کمي براي جابه*جا کردن وسايل لازم است.

  اسکوپ راه هوايي Pentax، يک تيغه پلاستيکي يک بار مصرف ال شکل به نام Lexan دارد که ويديوي نمايشي آن روي دسته قرار مي*گيرد. مطالعات انجام شده، حاکي از ديد عالي گلوت با اين دستگاه و صدمه کمتر به دندان*ها مي*باشد.

  مدل McGrath، نمونه* ديگري از ويديو لارنگوسکوپ*ها هستند که نسبت به پنتاکس، کوچک*تر و تفاوت مختصري در شکل تيغه دارند. همچنين Camera Sstick آن در طول دسته جابه*جا مي*شود تا وقتي از تيغه*هاي مختلف براي بيماران متفاوت استفاده مي*شود، کارايي لازم را داشته باشد. مزاياي بالقوه اين وسايل نسبت به تيغه*هاي مکيناش مرسوم، افزايش زاويه ديد است و تارهاي صوتي قدامي که با لارنگوسکوپي مستقيم ديده نمي*شوند، به خوبي مشاهده مي*گردند. به علاوه، صفحه نمايش، به ديدن راه**هاي هوايي کمک مي*کند تا بهترين ديد را از گلوت به دست آوريم و جمع*بندي همه اين عوامل يعني در انتوبه کردن بيماران مشکل، موفق باشيم.

  منبع: نشریه سپید شماره های ۱۴۱ و ۱۴۲، دکتر شادی کلاهدوزان

  #25 ارسال شده در تاريخ ۲۳-آذر-۱۳۹۴ در ساعت ۱۱:۰۱

 6. parsmedic آواتار ها
  آرشیو پارس مدیک
  Administrator
  شه‍ریور ۱۳۹۴
  0

  مهربان


  معرفی نسل جدید لارنگوسکوپ مجهز به دوربین لوله گذاری آسان تر می شود

  تصویر

  گلایداسکوب یک اختراع کانادایی است که توسط ‏Saturn‏ ساخته شده است. لارنگوسکوپ، گلایداسکوب مزایای زیادی در زمینه*های هوشبری و مراقبت*های ویژه دارد و می*تواند دید شفاف و واضحی از مسیر هوایی بیمار را با لوله*گذاری سریع فراهم کند.
  لوله*گذاری عبارت است از قرار دادن لوله تراشه در نای بیمار برای کمک به تنفس. امروزه لوله تراشه به ابزاری استاندارد در زمینه باز کردن مسیرهای هوای تبدیل شده است. زیرا به ریه*ها این امکان را می*دهد که با فشارهای تهویه بیشتری باد شوند و از آسپیره شدن مسیر هوایی جلوگیری می*کند. در روش های رایج لوله*گذاری به صورت مستقیم از لارنگوسکوپ استفاده می*شود که ممکن است در بیمار ایجاد ناراحتی و استرس کند. ‏
  گلایداسکوب روشی جدید است که نیازی به شرایط خاص برای مشاهده مسیر نای ندارد و با اعمال نیروی کمتری قابل استفاده است.
  ● مسیرهای هوایی سخت
  مسیرهای هوایی سخت به مسیرهای هوایی گفته می*شود که دید بسیار ضعیفی دارند و چاکنای (دستگاه صوتی حنجره متشکل از تارهای صوتی و شکاف بین آنها) به علت تورم در حنجره، گردن یا مسیرهای هوایی به صورت مستقیم قابل مشاهده نیست. در این صورت لوله*گذاری مستقیم به روش*های رایج توسط لارنگوسکوپ امکان*پذیر نیست. گلایداسکوب در این موارد روشی مطمئن است که می*تواند دیدی شفاف، واضح و ‏real time‏ از حنجره فراهم کند تا امکان لوله*گذاری مهیا شود. ویژگی*های منحصر به فرد گلایداسکوب باعث شده استفاده از آن در زمینه*های مختلف روز به روز افزایش پیدا کند. برخی از این ویژگی*ها عبارتند از: دوربین رزولوشن بالا که در محلی مناسب قرار گرفته و دید ‏‎ real time‏*ای از محل لوله*گذاری فراهم می*کند. امکان ۶۰-۵۰ درجه چرخش برای مشاهده چاکنای قدامی بدون نیاز به استفاده از نور مستقیم، نیاز به نیروی کمتر برای جایگذاری ابزار در مقایسه با لارنگوسکوپ*های رایج، امکان تشخیص سریع محل لوله*گذاری، مانیتورینگ رنگی و امکان ثبت حالت*های ایده*آل و مناسب برای لوله*گذاری و حتی آموزش حالت*های مناسب لوله*گذاری، سادگی یادگیری نحوه استفاده از آن.
  ● کاربردهای کلینیکی
  ▪ لوله*گذاری و باز کردن مسیرهای هوایی
  ▪ جراحی*های طب چاقی
  ▪ آموزش آناتومی مسیرهای هوایی
  ▪ آمبولیزاسیون ستون فقرات
  ▪ لوله*گذاری مجدد در ICU
  ▪ تعویض لوله همراه با مانیتورینگ ویدئویی در ICU
  ▪ مسیرهای‏ هوایی متورم ‏
  ● دستورالعمل* استفاده
  عملکرد واحد کنترل
  واحد کنترل دارای یک منوی تنظیم است که معمولاً در مقیاس متوسط قرار داده می*شود تا نور ایجاد شده در حد متوسط باشد و در صورت لزوم شدت نور افزایش داده می*شود. زاویه دید معمولاً طوری تنظیم می*شود که بهترین دید از نای و مسیرهای هوایی فراهم شود.
  ● نحوه قرار دادن گلایداسکوب
  ۱) گلایداسکوب بر روی وسط زبان قرار داده می*شود، به طوری که اپیگلوت به سرعت قابل رؤیت خواهد بود.
  ۲) اپیگلوت به صورت غیرمستقیم توسط تیغه در گودی شیار (ناوه) بالا بده می*شود.
  زاویه قرار گرفتن لوله تراشه اهمیت خیلی زیادی دارد. انتهای لوله تراشه باید در زاویه ۶۰ به سمت بالا قرار گیرد تا عملکرد مناسب انجام نشود.
  انتهای لارنگوسکوپ موجود در گلایداسکوب ریز دوربینی قرار دارد که باعث می*شود درون مسیرهای هوایی به خوبی قابل مشاهده باشد.
  در ساختار این ابزار از دیودهایی استفاده شده است که نورهای قرمز و آبی ساطع می*کنند و باعث ایجاد کنتراست مناسب در تصاویر می*شود، دوربین*های رزولوشن بالا که به صورت چیپ هستند درون یک محافظ پلاستیکی کوچک با ضخامت ‏mm‏۱۸ قرار می*گیرند. ‏
  بنا براین تنها با تغییر اندکی در ساختار لارنگوسکوپ هایی رایج می توان با استفاده از این ریز دوربین ها آرامش بیشتری را به بیمارانی هدیه داد و در عین حال در شرایط بسیار خوب عمل لوله گذاری را انجام داد. ‏
  مهندس سرور بهبهانی
  مجله مهندسی پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی

  #26 ارسال شده در تاريخ ۲۳-آذر-۱۳۹۴ در ساعت ۱۱:۰۱

 7. parsmedic آواتار ها
  آرشیو پارس مدیک
  Administrator
  شه‍ریور ۱۳۹۴
  0

  مهربان


  لارنگوسکوپ فابر اپتیک
  - اولین مخترع لارنگوسکوپ در سال 1943
  - لارنگوسکوپ فایبر اپتیک با نور هالوژن سفید بدون حرارت
  - با شدت روشنایی 3 برابر حالت استاندارد
  - دارای هندل های ساذه یا قابل شارژ
  - دارای تیغه با سایز و اشکال مختلف(Miller. English- Maclntosh)
  - دارای تیغه برای نوزاد . اطفال و بزرگسال(00.0.1.2.3.4)
  - قابل استفاده در ستهای 2.3 و 4 تیغه(نوزاد . اطفال و بزرگسال)
  تصویر

  لارنگوسکوپ یکبار مصرف
  - در دو سایز
  - ایده ال برای بخش اورژانس . امبولانس ها . کیفهای احیا و مطبها
  با صرف هزینه کم
  تصویر

  #27 ارسال شده در تاريخ ۲۳-آذر-۱۳۹۴ در ساعت ۱۱:۰۱

 8. parsmedic آواتار ها
  آرشیو پارس مدیک
  Administrator
  شه‍ریور ۱۳۹۴
  0

  مهربان


  گوشی معاینه

  گوشی پزشکی تخصصی قلب-دو شلنگ
  MDF 797X cardiology
  -سبکترین گوشی تخصصی در دنیا با وزن
  -تنها گوشی دو شلنگ تخصصی قلب در دنیا
  (dual output chestpiece)

  تصویر


  گوشی تخصصی قلب-دو دیافراگم
  MDF 797DD cardiology
  -دارای دو دیافراگم خیلی حساس (ultra sensitive) در قسمت
  bell & diaphragm
  -از جنس استیل (stainless)
  تصویر  گوشی تخصصی قلب-کلاسیک
  MDF797 cardiology
  -دارای یک دیافراگم خیلی حساس (ultra sensitive)
  -قطر دیافراگم : 4/9 cm ، قطر 3.7cm : bell
  -از جنس استیل (stainless steel)
  تصویر  گوشی پزشکی دو طرفه دو لوکس
  MDF 777
  -با کیفیت ترین و پر فروش ترین گوشی پزشکی دو طرفه از جنس استیل
  -مدل بزرگسال 777 (قطر دیافراگم 4/9 cm - قطر3/7cm bell )
  -مدل اطفال 777c (قطر دیافراگم 3/5 cm - قطر2/8cm bell )
  -مدل نوزاد 777i (قطر دیافراگم 3 cm - قطر2cm bell )
  -دارای حلقه لاستیکی PVC دور دیافراگم و bell جهت راحتی بیمار هنگام معاینه

  تصویر


  گوشی تخصصی نوزاد دو لوکس
  MDF 787 XP
  - قطر دیافراگم و 2cm : bell
  - دارای حلقه لاستیکی pvc دور bell جهت راحتی نوزاد در هنگام معاینه
  -از جنس کروم (chorome)

  تصویر


  گوشی پزشکی (راپاپورت ) ساده
  -MDF 767
  -قابلیت تعویض(3مدل) وdiaphragm (دو مدل )
  جهت کاربری بزرگسالی و اطفال
  -از جنس کروم(chrome)
  تصویر  گوشی پزشکی دو طرفه دو لوکس-عمومی
  -MDF 747 XP
  -طراحی شده برای سازمان ملل متحد (یونیسف)
  با قابلیت کاربردی بسیار بالا در شرایط سخت
  -قطر دیافراگم : 4/9cm ، قطر 3/3cm : bell
  -دارای حلقه لاستیکی pvc دور دیافراگم و bell
  جهت راحتی بیماران هنگام معاینه
  -از جنس کروم و المینیوم
  تصویر  گوشی پزشکی اموزشی
  -MDF 757 XP
  -قابلیت استفاده همزمان توسط 4 نفر
  -قطر دیافراگم : 4/3cm
  -از جنس کروم(CHROME)
  تصویر  گوشی دو طرفه ساده
  -MDF 747
  -مدل بزرگسال 747
  قطر دیافراگم : 4/3cm ، قطر 3/3cm : bell
  -مدل اطفال 747c
  قطر دیافراگم : 3/5cm ، قطر 2/8cm : bell
  -از جنس کروم(CHROME)

  تصویر


  گوشی یکطرفه (پرستاری)
  -MDF 727
  -مناسب جهت اندازه گیری فشار خون
  -قطر دیافراگم : 4/3cm
  -از جنس الومینیم
  تصویر

  #28 ارسال شده در تاريخ ۲۳-آذر-۱۳۹۴ در ساعت ۱۱:۰۱

 9. parsmedic آواتار ها
  آرشیو پارس مدیک
  Administrator
  شه‍ریور ۱۳۹۴
  0

  مهربان


  اتوسکوپ

  اتوسکوپ (Otoscope) يا اوريسکوپ (Auriscope)، نام وسيله*اي پزشکي است که براي مشاهده داخل گوش از آن استفاده مي*شود. پزشکان از اين وسيله به منظور غربالگري برخي بيماري*ها در معاينات دوره*اي معمول و يا بررسي برخي شکايات مرتبط با سيستم شنوايي استفاده مي*کنند. با کمک اتوسکوپ مي*توان گوش خارجي و مياني را مورد معاينه قرار داد.
  اتوسکوپ از يک «دسته» و يک «سر» تشکيل شده است. «سر»،* حاوي يک منبع الکتريکي توليد نور و يک عدسي با قدرت بزرگ*نمايي کم است. انتهاي قدامي اين وسيله داراي ناحيه*اي به منظور اتصال يک اسپکولوم پلاستيکي براي ورود به داخل مجراي گوش مي*باشد.


  انواع اتوسکوپ
  در بسياري از مدل*هاي اتوسکوپ، دريچه عدسي به صورت متحرک و قابل جداسازي بوده که به وسيله آن مي*توان برخي از ابزار معاينه را با هدايت اتوسکوپ وارد مجراي گوش کرد. از اين خاصيت به عنوان مثال، در خارج کردن ترشحات گوش (سرومن) استفاده مي*شود. برخي ديگر از مدل*ها، داراي محلي به منظور وارد کردن هوا از طريق اسپکولوم به داخل مجرا براي ارزيابي ميزان تحرک پرده تمپان مي*باشند. بسياري از اتوسکوپ*هاي مورد استفاده در مطب*ها، از نوع ثابت بوده، در حالي که برخي نيز قابل حمل هستند. انواع ثابت با کمک يک رابط به منبع الکتريسيته متصل مي*شوند، در شرايطي که انواع قابل حمل، اغلب حاوي باتري*هاي قابل شارژ هستند.
  اتوسکوپ*ها مي*توانند بدون نياز به کارگذاري اسپکولوم، جداگانه براي معاينه بيني نيز مورد استفاده قرار گيرند.
  چگونگي استفاده از اتوسکوپ
  در معاينه گوش، شايد به جاي داشتن اطلاعاتي وسيع از کليه پاتولوژي*هاي موجود در اين ناحيه، داشتن مهارت در استفاده از اتوسکوپ و نيز مشاهده هر چه بيشتر مجراي گوش خارجي در افراد طبيعي، کمک قابل توجهي به پزشک ارايه کند.از کافي بودن نور لامپ اتوسکوپ براي معاينه و سالم بودن باتري، اطمينان حاصل کنيد. نور ناکافي، تغييرات مختصر مانند تغيير رنگ پرده تمپان را به درستي نشان نخواهد داد.
  نحوه معاينه گوش
  ابتدا بايد بيمار را از چگونگي نحوه انجام کار، مطلع ساخت و به او توضيح داد که اين معاينه مي*تواند مختصري ناخوشايند و نه دردناک باشد. از يک اسپکولوم متناسب با قطر مجراي گوش استفاده کرده، آن را به اتوسکوپ متصل کنيد. طبيعتا کودکان را بايد با اسپکولوم باريک*تر مورد معاينه قرار داد. همواره وسيله را در دستي بگيريد که گوش همان سمت را معاينه مي*کنيد. (به عنوان مثال، از دست راست براي معاينه گوش راست و برعکس). بتدا گوش سالم را معاينه کنيد. اين عمل ضمن پيشگيري از انتقال عوامل عفوني به گوش غيرمبتلا، به شما اين امکان را مي*دهد تا با مشاهده آناتومي نرمال گوش، سمت مبتلا را با آن مقايسه کنيد. با دست آزاد خود، نرمه گوش را به آرامي بکشيد تا مجراي خارجي گوش، مسير مستقيم*تري بگيرد، البته اين اقدام در دوران کودکي به علت مسير مستقيم مجرا، چندان ضروري نيست. به هنگام ورود اسپکولوم به داخل مجرا، به علت تحريک شاخه*هاي جلدي عصب دهم (واگ) بيمار ممکن است دچار سرفه شود.
  اتوسکوپ را چگونه در دست بگيريم؟
  شما مي*توانيد اتوسکوپ را به صورت «قلم» يا «چکش» در دست بگيريد. حالت اول، به شما اين امکان را مي*دهد که با تکيه دادن کناره*هاي دست روي ناحيه گيجگاهي بيمار، از آسيب احتمالي مجراي گوش در اثر حرکت ناگهاني سر، جلوگيري کنيد. اين خطر به هنگام معاينه گوش کودکان يا بيماران با مجراي دردناک همواره وجود دارد.
  بسياري از پزشکان ترجيح مي*دهند که اتوسکوپ را به حالت «چکش» به دست گيرند، چرا که استفاده از اين روش، راحت*تر و عملي*تر است، اگر چه به علت کنترل کمتر و تحريک پوست مجراي گوش به وسيله نوک اسپکولوم براي بيمار خوشايند نخواهد بود.
  لزوم ارزيابي کيفي دستگاه
  اتوسکوپ*هاي با کيفيت بالا، اغلب گران*قيمت هستند و شايد وجود تنها يک دستگاه با چنين ويژگي*هايي، در اغلب بخش*ها و يا درمانگاه*ها، کافي باشد. بسياري از دانشجويان، ترجيح مي*دهند که با پرداخت مختصر هزينه*اي، از يک مجموعه تشخيصي اتوسکوپ – افتالموسکوپ استفاده کنند. در اين*گونه مجموعه*ها، لزوم ارزيابي کيفي اجزاي اتوسکوپ حايز اهميت است، چرا که يک دستگاه با کيفيت پايين، با وجود مهارت فرد معاينه کننده، نخواهد توانست جزييات دقيقي از وضعيت پرده صماخ ارايه نمايد.

  منبع: نشریه سپید شماره ۷۸

  #29 ارسال شده در تاريخ ۲۳-آذر-۱۳۹۴ در ساعت ۱۱:۰۱

 10. parsmedic آواتار ها
  آرشیو پارس مدیک
  Administrator
  شه‍ریور ۱۳۹۴
  0

  مهربان


  اتوسکوپ 2/5 ولت قلمی
  22820
  - اتوسکوپ جیبی با باطری قلمی
  - نور هالوژن سفید و عالی و انتقال به صورت فایبر ااپتیک
  - با قابلیت داشتن چراغ قوه بر روی هندل جهت دیدن داخل حلق
  - دارای یک بسته اسپکلای یدک
  - دارای سیستم ایزوله جهت انجام اتوسکوپی پنوماتیک

  تصویر


  اتوسکوپی 3/5 ولت با هندل باطری معمولی و باطری قابل شارژ
  25020
  مشخصات هد اتوسکوپ 3/5 ولت
  - لامپ هالوژن HPX (سی درصد روشنایی بیشتر نسبت به لامپ هالوژن معمولی و دوام بالاتر )
  - انتقال نور سرد بصورت فایبر اپتیک. بدون انعکاس نور و سایه
  - دارای سیستم ایزوله جهت انجام اتوسکوپی پنوماتیک
  امکان استفاده با انواع هندلها
  - هندل 3/5 ولت فلزی با باطری معولی. با قابلیت کم و زیاد کردن نور بطور پیوسته
  - هندل 3/5 ولت با باطری قابل شارژ نیکل کادمیوم با قابلیت کم و زیاد کردن پیوسته نور
  - انواع ستهای دیواری. شارژر رومیزی و هندل لیتیوم
  تصویر  اتوسکوپ Macro View
  23820

  - میدان دید دو برابر و بزرگنمایی 30% نسبت به اتوسکوپهای استاندارد
  - نور عالی بدون انعکاس وسایه با لامپ هالوژن
  - قابلیت تنظیم فوکوس به منظور جبران مشکلات انکساری چشم
  - مشاهده سریع و آسان گوش با طول کانالهای متفاوت به دلیل امکان تنظیم فوکوس
  - انتقال نور سرد به صورت فایبر اپتیک
  - امکان استفاده با انواع هندلهای 3/5 ولت. ست دیواری وشارژر رو میزی
  تصویر  ویدئو اتوسکوپ
  - اتوسکوپ ویدیو یی فایبر اپتیک با لامپ مخصوص HPX (نور هالوژن سرد و سفید)
  - اتصال مستقیم به تلویزیون یا مانیتور بدون نیاز به تجهیزات اضافی مثل منبع نور و پردازشگر
  - قابلیت اتصال به کامپیوتر جهت ذخیره و پرینت تصاویر
  - مناسب برای مراکز اموزشی . درمانی
  - بهترین وسیله جهت نمایش مراحل پیشرفت درمان به بیمار
  - سبک و پرتابل با هندل 5/3 ولت فلزی قابل شارژ
  - قیمت مناسب در مقایسه با دیگر سیستمهای اندوویژن
  - امکان استفاده به صورت ست ENT با اتوسکوپ انتخابی بر روی شارژر رو میزی

  تصویر


  هلدر ابسلانگ
  28100

  _لامپ هالوژن HPX (سی درصد روشنایی بیشتر. بدون سایه انعکاس نور)
  _قابل استفاده با انواع هندلهای 5/3 ولت . ست دیواری و شارژر رو میزی
  تصویر


  آئینه حلق
  27000
  _لامپ هالوژن HPX
  _انتقال نور فایبر اپتیک
  _ائینه قابل چرخش با زاویه دید وسیع
  _قابلیت استریلیزاسیون کامل
  _امکان استفاده با انواع هندلهای 5/3 ولت . ست دیواری و شارژر رو میزی
  تصویر

  #30 ارسال شده در تاريخ ۲۳-آذر-۱۳۹۴ در ساعت ۱۱:۰۱

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

طراحی شده توسط تیم نرم افزاری science.ir