صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: اخبار دستیاری از لینک های خبرگزاری معتبر

 1. Mersede آواتار ها
  Mersede
  عضو ثابت
  اردیبهشت ۱۳۹۵
  28

  Question اخبار دستیاری از لینک های خبرگزاری معتبر

  فارس نیوز/لینک زیر:
  [url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950205000197]رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد جزئیات آزمون دستیاری پزشکی امسال/ رقابت ۱۴ هزار و ۹۵ نفر برای دریافت تخصص[/url]

  *کارنامه اولیه داوطلبان آزمون دستیاری خردادماه منتشر می شود
  dr.de and Delnavaz like this.
  No Pain
  No Gain
  Keep calm & go forward
  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۲-اردیبهشت-۱۳۹۵ در ساعت ۱۵:۲۵

 2. Mersede آواتار ها
  Mersede
  عضو ثابت
  اردیبهشت ۱۳۹۵
  28
  خبرگزاری ایسنا/لینک زیر:
  [url=http://www.isna.ir/fa/news/95020401406/توزیع-کارت-آزمون-دستیاری-پزشکی-از-سه-شنبه]ایسنا - توزیع کارت آزمون دستیاری پزشکی از سه شنبه[/url]

  *پورکاظمی در پایان درمورد زمان انتشار کارنامه اولیه نیز توضیح داد: کارنامه اولیه شرکت کنندگان آزمون دستیاری پزشکی در خردادماه منتشر می شود
  dr.de and Delnavaz like this.
  No Pain
  No Gain
  Keep calm & go forward
  #2 ارسال شده در تاريخ ۱۲-اردیبهشت-۱۳۹۵ در ساعت ۱۵:۳۴

 3. Reza.s آواتار ها
  user-0

  ظرفیت های پذیرش دستیار پزشکی ثابت ماند

  قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: ظرفیت های پذیرش دستیار تخصصی در دانشگاه ها ثابت می ماند و افزایش و کاهشی نخواهیم داشت.


  وی با اشاره به تغییرات نحوه پذیرش دستیاری گفت: امسال امتیاز مثبت برای معدل درون دانشگاهی و آزمون صلاحیت بالینی در پذیرش دستیاری موثر است و از دانشگاه ها می خواهیم که نتایج این آزمون هایی که برگزار کرده اند را به موقع ارسال کنند تا آنالیز نمره داوطلبان در زمان مناسب انجام گیرد.  امامی رضوی یادآور شد: تغییر عمده آزمون های گواهینامه و ارتقاء دستیاری، منطقه ای برگزار شدن آن است که از امسال بر اساس مناطق آمایشی برگزار می شود.
  وی خاطرنشان کرد: آزمون گواهینامه و ارتقاء ۳۰ تیرماه و آزمون دانشنامه پزشکی ۱۸ شهریورماه برگزار خواهد شد.


  لینک خبر [url=http://www.mehrnews.com/news/3612327/%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%AB%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF]ظرفیت های پذیرش دستیار پزشکی ثابت ماند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency[/url]
  ویرایش توسط user-61 : ۲۹-اردیبهشت-۱۳۹۵ در ساعت ۱۶:۵۴
  Delnavaz likes this.
  #3 ارسال شده در تاريخ ۲۹-اردیبهشت-۱۳۹۵ در ساعت ۱۴:۲۴

 4. Reza.s آواتار ها
  user-0

  مجوز وزارت بهداشت به دانشگاه آزاد برای تربیت دستیار تخصصی

  معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شورای گسترش وزارت بهداشت با درخواست دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر پذیرش دستیاری بیماری های داخلی موافقت کرد.
  وی گفت: این مجوز از سوی شورای گسترش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۹۵ صادر شد.
  ابطحی اظهار داشت: حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ علاوه بر تربیت دانشجو دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و سایر رشته های کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی به تربیت دستیار رشته تخصصی داخلی می پردازد.


  [URL="http://www.mehrnews.com/news/3662052/%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C"]لینک خبر [/URL]
  ویرایش توسط user-61 : ۲۹-اردیبهشت-۱۳۹۵ در ساعت ۱۶:۵۵
  Delnavaz likes this.
  #4 ارسال شده در تاريخ ۲۹-اردیبهشت-۱۳۹۵ در ساعت ۱۴:۲۵

 5. Delnavaz آواتار ها
  Delnavaz
  عضو ارشد
  فروردین ۱۳۹۵
  120
  مهر نیوز/لینک زیر:تاریخ خبر 95/3/9
  [url=http://www.mehrnews.com/news/3671391/اعلام-نتایج-اولیه-آزمون-دستیاری-پزشکی-در-هفته-آینده]اعلام نتایج اولیه آزمون دستیاری پزشکی در هفته آینده - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency[/url]

  رئیس مرکز سنجش علوم پزشکی گفت: نتایج اولیه آزمون دستیاری در هفته آینده اعلام خواهد شد.
  به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین پور کاظمی با بیان این خبر افزود : از ۱۲ هزار نفری که در این آزمون شرکت کردند، شش هزار و ۵۰۰ نفر مجاز به انتخاب رشته هستند.
  وی یادآور شد: چهل و سومین دوره آزمون دستیاری پزشکی در ۹ اردیبهشت ماه با رقابت ۱۴ هزار و ۹۵ نفر داوطلب برگزار شده است.
  #5 ارسال شده در تاريخ ۱۰-خرداد-۱۳۹۵ در ساعت ۰۷:۱۴

 6. Delnavaz آواتار ها
  Delnavaz
  عضو ارشد
  فروردین ۱۳۹۵
  120

  اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری در هفته اول شهریور

  خبرگزاری ایسنا/لینک زیر:
  [url]http://www.isna.ir/news/0001411988/اعلام-نتایج-نهایی-آزمون-دستیاری-در-هفته-اول-شهریور[/url]

  رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از اعلام قطعی نتایج آزمون دستیاری در
  هفته اول شهریور جاری خبر داد.
  دکتر محمد حسین پور کاظمی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، ضمن اعلام این خبر افزود:
  در حال حاضر اسامی 10 نفر از نفرات برتر آزمون دستیاری اعلام شده که پنج نفر این افراد خانم و پنج نفرنیز از آقایان هستند.
  وی در ادامه تصریح کرد: در آزمون دستیاری امسال حدود 12 هزار نفر شرکت کردند که از این تعداد حدود 6500 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.
  به گزارش ایسنا، چهل و سومین آزمون دستیاری پزشکی 9 اردیبهشت امسال برگزار شد.

  انتهای خبر
  #6 ارسال شده در تاريخ ۲۲-خرداد-۱۳۹۵ در ساعت ۰۰:۲۵

 7. Delnavaz آواتار ها
  Delnavaz
  عضو ارشد
  فروردین ۱۳۹۵
  120

  تاثیر مثبت سوابق در آزمون دستیاری ۹۵

  خبرگزاری مهر/لینک زیر:
  [url=http://www.mehrnews.com/news/3684982/تاثیر-مثبت-سوابق-در-آزمون-دستیاری-۹۵-معدل-ها-تراز-می-شوند]تاثیر مثبت سوابق در آزمون دستیاری ۹۵/ معدل ها تراز می شوند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency[/url]

  قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت:معدل در نمره داوطلبان مجاز آزمون دستیاری سال ۹۵،تاثیر مثبت دارد و معدل های مختلف با هم تراز می شوند.

  دکتر سیدحسن امامی رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نگرانی داوطلبان آزمون دستیاری سال ۹۵ درباره تاثیر معدل گفت:
  داوطلبان نگرانی نداشته باشند چرا که معدل دوره پزشکی عمومی بدون احتساب معدل دوره پیش کارورزی است و به صورت تاثیر مثبت در نمره افراد تاثیر دارد.
  وی افزود: تاثیر مثبت به این معنی است که دو نفر نمره ۱۵۰ گرفته اند و یکی از آنها نمره معدل دوره پزشکی عمومی و پیش کارورزی اش بالاتر و دیگری پایین تر است،
  حال در این مرحله آن فردی که معدل بالاتری دارد تاثیر مثبت معدل خود را دریافت می کند.
  امامی رضوی درباره نگرانی داوطلبان از متفاوت بودن آموزش در دانشگاه ها و در نتیجه تفاوت در معدل ها،گفت:معدل های دوره پزشکی عمومی چون دانشگاهی است بر اساس فرمول های ریاضی،نسبت به دانشگاه ها تراز می شوند.بنابراین نگرانی از تفاوت این معدل ها وجود ندارد.
  وی افزود: همچنین درباره آزمون پیش کارورزی نیز چون به صورت کشوری برگزار می شود،این آزمون به صورت سال به سال تراز می شود.
  ممکن است یک سال سخت تر یا یک سال آسان تر بوده باشد بر همین اساس این معدل ها هم بر اساس سال تراز می شوند.

  قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت:در واقع رتبه فرد یکبار با احتساب نمره پیش کارورزی و یکبار با احتساب معدل پزشکی عمومی محاسبه می شود، به این ترتیب رتبه فرد مشخص می شود.
  وی تاکید کرد: تراز کردن نمرات به صورت یکسان انجام نمی شود اما در نهایت به نحوی عمل می شود که داوطلب نگرانی نداشته باشد.
  امامی رضوی گفت: داوطلبان می توانند آخرین اطلاعیه دبیرخانه شورای آموزش پزشکی تخصصی که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی برای اعلام تاثیر مثبت را مطالعه کنند.
  وی یادآور شد: با توجه به اینکه اکنون مرحله ویرایش اطلاعات داوطلبان است،پس از پایان مرحله ویرایش،زمان انتخاب رشته اعلام می شود.

  به گزارش مهر،برخی از داوطلبان آزمون دستیاری سال ۹۵ در نامه ای اعتراض آمیز خواستار ابطال تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون دستیاری سال جاری شده اند.
  در این نامه به مواردی از جمله عدم امکان تراز کردن معدل دانشجویان دانشگاه های مختلف به واسطه ارزشیابی غیرمتمرکز،عطف به ما سبق شدن قانون مورد استناد شورای آموزش پزشکی و تخصصی در ارتباط با تاثیر امتحان پیش کارورزی و نمرات طی دوران پزشکی عمومی اشاره شده است.
  در این نامه آمده است: «در توجیه این تغییرات مسوولین محترم شورای آموزش پزشکی و تخصصی به این جمله اکتفا می کنند که این تغییرات صرفا جنبه مثبت داشته و اثر منفی بر نمره داوطلب نمی گذارد. بر کسی پوشیده نیست که در یک آزمون رقابتی، بهبود نمره یک داوطلب به منزله متضرر شدن یک داوطلب دیگر می شود و در این آزمون رتبه ملاک اولویت انتخاب رشته- شهر بین داوطلبین است.»
  این معترضان تقاضا کرده اند اعمال سوابق تحصیلی ملغی شود.
  #7 ارسال شده در تاريخ ۲۶-خرداد-۱۳۹۵ در ساعت ۰۶:۵۵

 8. Delnavaz آواتار ها
  Delnavaz
  عضو ارشد
  فروردین ۱۳۹۵
  120

  توضیحات رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره تغییرات آزمون دستیاری ۹۵

  ...دوشنبه 31 خرداد 1395 - 10:28:35
  [url=http://www.khabaronline.ir/detail/548179]توضیحات رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره تغییرات آزمون دستیاری ۹۵[/url]


  رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت:در آزمون دستیاری امسال طوری برنامه ریزی شده که ضمن توجه به علائق و سطح دانش افراد پذیرفته شده،
  هر داوطلب بتواند از بهترین شرایط برای انتخاب رشته مورد نظر خود بهره مند گردد.

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت؛محمدحسین پورکاظمی درخصوص آزمون دستیاری سال جاری گفت:
  همانطور که از سال قبل اعلام شد نمره کل سازی تغییر کرده است و این تغییرات در دفترچه ثبت نام آمده است.نمره کل سازی جدید باعث ارتقائ ودقت سنجش می گردد.
  مشخص کردن دروس مختلف وتراز کردن نمرات و تاثیر مثبت سوابق تحصیلی یعنی معدل دوره پزشکی و نمره آزمون پیش کارورزی در این آزمون باعث ارتقای پذیرش می شود.

  پورکاظمی گفت: در آزمون دستیاری امسال ازقریب 13000شرکت کننده6900 نفر دارای حد نصاب و مجاز به انتخاب رشته شدند و تاکنون کارنامه اولیه به داوطلبان ارائه شده که در آن تنها نمره خام آزمون قید شده،که حداکثر نمره 600 وحد نصاب قبولی 150 بود و در ضمن نمره خام پنج درس به آنها اعلام شد.این پنج درس بر اساس جدولی است که قبلا در دفتر چه ثبت نام اعلام شده است.

  رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت:براساس مصوبات،نمرات 5 گروه درسی را که به صورت خام در کارنامه اولیه اعلام کرده بودیم تراز شده است.
  تراز کردن نمرات دروس باعث هماهنگی دروس از لحاظ سختی وسادگی می گردد.هدف از این کار ان است که اثر سختی و سهولت سوالات طراحی شده،
  در نمره نهایی داوطلبین به حد اقل برسد.تراز نمرات موضوع علمی است که در تمام آزمونهای وزارت بهداشت و وزارت علوم از سالها پیش انجام می شود.

  پورکاظمی اضافه کرد: مسئله مهم دیگر آنست که اهمیت پنج گروه درسی در رشته های مختلف دستیاری متفاوت است.این تفاوتها به صورت ضریب با نظر متخصصین در رشته ها ی دستیاری مشخص و در دفترچه راهنمای ثبت نام آمده است.کلیه رشته های دستیاری در پنج گروه قرار گرفته لذا هر داوطلب در هر زیر گروه یک نمره کل خواهد داشت.این نمرات برای 5 زیرگروه محاسبه و 5 رتبه در این زیرگروهها به افراد داده می شود.این اطلاعات در کارنامه شماره دو که برای انتخاب رشته در اختیار داوطلبان قرار می گیرد آورده شده است.


  رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی تاثیر مثبت معدل دوره پزشکی عمومی و نمره آزمون پیش کارورزی را از دیگر ویژگی های مثبت آزمون دستیاری سال جاری ذکر کرد و گفت:هدف این است که پزشکانی خوب درس خوانده اند وارد دوره دستیاری شوند.بر اساس مصوبات مقرر است نمره کل هر داوطلب با احتساب،5 درصد معدل کل دوره پزشکی عمومی(بدون نمرات دوره کارورزی) و 10 درصد نمره آزمون پیش کارورزی محاسبه شود و اگر این سوابق تحصیلی باعث کاهش نمره کل گردد این سوابق لحاظ نمی شود.به بیان دیگر در صورتی سوابق تحصیلی در نمره کل اعمال می شود که بتواند نمره داوطلب را بالا ببرد و چنانچه اثر منفی در نمره او داشته باشد اعمال نخواهد شد.

  پورکاظمی با بیان اینکه این مساله از سال پیش اعلام شده است و قاعدتا داوطلبان از طرق مختلف از این قضیه آگاه شده اند،گفت:قطعا این تغییرات باعث ارتقائ پذیرش دستیاران خواهد شد و با انعطافی که در این قانون وجود دارد همه افراد متناسب با شرایط خود از آن منتفع خواهند شد.


  رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد:در نیمه اول تیر ماه کارنامه دوم و دفترچه انتخاب رشته اعلام خواهد شد و در دفترچه 3380 نفر ظرفیت اعلام شده است.
  #8 ارسال شده در تاريخ ۳۱-خرداد-۱۳۹۵ در ساعت ۱۲:۲۸

 9. Delnavaz آواتار ها
  Delnavaz
  عضو ارشد
  فروردین ۱۳۹۵
  120
  خبرگزاری ایسنا/لینک زیر:
  [url=http://www.isna.ir/news/95033018183/]اعمال تأثیر سوابق تحصیلی در نتایج آزمون دستیاری قطعی است - ایسنا[/url]

  معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت:ما معتقد هستیم که یک آزمون نمیتواند سرنوشت دانشجو را تعیین کند
  بر این اساس سوابق تحصیلی دانشجویان در آزمون دستیاری امسال 15 درصد تأثیر مثبت خواهد داشت.
  به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،دکتر باقر لاریجانی در مراسم گردهمایی دانشجویان نخبه و استعدادهای درخشان دانشگاههای علوم پزشکی کشور گفت:داشتن استراتژی برای توسعه کشور امری بسیار مهم است که دانشجویان نخبه و استعدادهای درخشان باید ساختارهای لازم این استراتژی را پیدا کنند.
  وی در ادامه تصریح کرد:وزارت بهداشت قدم های زیادی در راستای توسعه کشور برداشته به طوری که در این زمینه نیروی انسانی بسیاری را تربیت نموده و رشته های جدیدی را راه اندازی کرده است.به طوری که امروزه آموزش پزشکی ما قابل قیاس با کیفیت آموزش پزشکی کشورهای منطقه نیست.
  دکتر لاریجانی با تأکید بر اینکه دانشگاهها منابع کافی برای جذب اعضای هیئت علمی در اختیار ندارند گفت:ما معتقد هستیم که باید 8 هزار اعضای هیئت علمی جدید در دانشگاههای علوم پزشکی تزریق شوند اما متأسفانه دانشگاههای ما در این زمینه با چالش جدی مواجه هستند.
  معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد:خوشبختانه توسعه علمی در دانشگاههای پزشکی روند خوبی دارد.
  به طوری که رتبه کشور در اسکوپوس، 17 و ISI 22 است.همچنین شرایط خوبی نیز در منطقه داریم اما با این وجود چالش های زیادی نیز در وزارت بهداشت وجود دارد.
  وی برنامه تحول آموزش را از مهمترین برنامه های وزارت بهداشت در سال جاری دانست و افزود:بر اساس این برنامه دانشگاهها باید بدانند چه نقشی در مرجعیت علمی کشور و منطقه باید ایفا کنند.
  درواقع اگر مسیر و هدف روشنی وجود داشته باشد دانشگاههای کوچک نیز میتوانند در سطح منطقه و دنیا بدرخشند.
  لاریجانی اضافه کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی،گسترش شرکت های دانش بنیان،بین المللی سازی دانشگاه ها و اعتبار بخشی 17 دانشگاه علوم پزشکی،بین المللی کردن امتحانات و راه اندازی دانشکده مجازی از برنامه های وزارت بهداشت در راستای حرکت به سمت تبدیل شدن به مرجعیت علمی است.
  معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: اگر جهت گیری مشخصی در وزارت بهداشت وجود داشته باشد دانشجویان رشته های علوم پزشکی به جای اینکه به دنبال کار باشند می توانند خودشان با ایجاد شرکت های دانش بنیان شغل ایجاد کنند.

  وی همچنین تأکید کرد:دانشجویان استعدادهای درخشان آینده سازان کشور هستند و نباید تنها به فکر پذیرش بدون کنکور در آزمون ها و یا معافیت ها باشند بلکه سردمداران گفتمان علمی دانشگاه ها قرار بگیرند و موضوعات علمی و آموزشی را برای توانمندسازی عرصه علمی کشور به دست بگیرند.دکتر لاریجانی در خصوص تأثیر سوابق تحصیلی در نتایج آزمون دستیاری سال جاری نیز افزود:از سه سال پیش بحث تأثیر سوابق تحصیلی در نتایج آزمون دستیاری در وزارت بهداشت مطرح بود به طوری که سال گذشته مصوبه اجرایی آن در این وزارتخانه تصویب شد و در سال جاری این مصوبه به طور قطع اجرا خواهد شد.
  معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد:ما معتقد هستیم که یک آزمون نمیتواند سرنوشت و آینده یک فرد را تعیین کند.
  بنابراین تأثیر 15درصدی سوابق تحصیلی در نتایج آزمون دستیاری اقدامی کاملاً منطقی و قانونی است.در واقع این قانون که از مدتی پیشتر در وزارت بهداشت مطرح بود و کسی جرات اجرای آن را نداشت در سال جاری به طور یقین اجرا خواهد شد.

  وی در پایان حقوق پرداختی به دانشجویان رزیدنتی و phd را بسیار ناچیز دانست و گفت:اگر چه این پرداخت ها در سال جاری 15 درصد افزایش یافته است اما نمی تواند کفاف نیازها و هزینه های زندگی دانشجویان phd و رزیدنتی را بدهد.اما در عین حال دانشگاه ها توانایی کافی را برای پرداخت هزینه های کافی را ندارند.
  #9 ارسال شده در تاريخ ۰۱-تی‍ر-۱۳۹۵ در ساعت ۰۵:۴۲

 10. Delnavaz آواتار ها
  Delnavaz
  عضو ارشد
  فروردین ۱۳۹۵
  120

  تقاضای پزشکان عمومی از دیوان عدالت اداری/ 2 بند از دفترچه آزمون دستیاری را ابطال کنید

  فارس نیوز/لینک زیر:
  [url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950405000174]وکیل دادگستری خبر داد تقاضای پزشکان عمومی از دیوان عدالت اداری/ 2 بند از دفترچه آزمون دستیاری را ابطال کنید[/url]

  به گزارش خبرگزاری فارس،سجاد حجازی وکیل دادگستری اظهار کرد:بیش از 2300 نفر از پزشکان عمومی که در آزمون دستیار تخصصی سال تحصیلی 96-95 شرکت کرده بودند اعتراض خود را به 2 بند از دفترچه آزمون اعلام کرده اند.
  این وکیل دادگستری افزود:این 2 بند شامل تأثیر معدل دوره پزشکی عمومی به میزان 5 درصد و تأثیر نمره امتحان پیش کارورزی به میزان 10 درصد به صورت مثبت در نتیجه آزمون دستیاری امسال است.
  وی ادامه داد:این دو بند نتیجه هشتادمین نشست شورای آموزشی پزشکی و تخصصی در تاریخ یکم آذرماه سال 93 بوده که در آن تأثیر سوابق تحصیلی در نتیجه آزمون دستیار تخصصی تصویب شده است.
  حجاری،تشریح کرد:پزشکان شرکت کننده معتقد هستند این دو بند دفترچه آزمون به دلایل مختلف خلاف قانون و عدالت است،که مهمترین علل این ادعا این است که مصوبه ای که در سال 1393 تصویب شده و امروز اجرا میشود نسبت به ایشان عطف به ما سبق میشود.
  وی افزود: به این معنا که کسانی که امسال در امتحان دستیاری شرکت میکنند حداقل قبل از دو سال پیش آزمون پیش کارورزی داده و حداقل پنج5 سال پیش شروع به گذراندن امتحانات دوره پزشک عمومی کرده اند،بنابراین وقتی گفته میشود نمراتی که 7-5 سال پیش کسب کرده اید در نتیجه آزمون دستیاری مؤثر است مصداق عطف به ما سبق شدن قوانین و نادیده گرفتن حقوق نادیده گرفتن مکتسبه ایشان است.
  حجازی تصریح کرد:چرا که این گروه در گذشته امتحان و نمره پیش کارورزی را به نسبت حد نصابی گذرانده اند و هیچ وقت قرار نبوده این موضوع در نتیجه آزمون آنها مؤثر باشد و با توجه به اینکه بین آزمون تخصصی پزشکی این امتحان به صورت رقابت فشرده برگزار میشود جابجایی حتی یکی دو رتبه شخص را از هدف تحصیلی خود دور میکند.
  این وکیل دادگستری با بیان اینکه در مصوبه شورای آموزش پزشکی اصولاً نوع تأثیر مشخص نشده است،گفت: فقط جواز تأثیر صادر شده و اینکه سازمان سنجش آموزش پزشکی بر اساس کدام مصوبه و مبنایی تأثیر مثبت را انتخاب کرده اند مشخص نیست و به نظر ما این کار مبنای قانونی ندارد.
  وکیل معترضین به سوابق تحصیلی آزمون دستیاری سال جاری به مشکلات دیگر اشاره کرد و افزود: همچنین نمراتی که درگذشته گرفته شده امکان ترمیم ندارد و مرجعی که این مقررات را به تصویب رسانده از نظر ما مرجع صالحی برای این کار نیست چرا که این شأن قانونگذاری است.
  حجازی،با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی درمواقعی قوانین مختلف را در این بخش به تصویب رسانده است،تصریح کرد:به عنوان مثال اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوبه 1392 در اردیبهشت سال 1395 که در آن سوابق تحصیلی مطرح بود و قانون سنجش پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی است.
  وی اشاره به اینکه در قانون سنجش پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی نیز این اتفاق افتاد گفت:
  بنابراین مجلس شورای اسلامی هر جا لازم بوده است ورود و به مشکل رسیدگی کرده است چرا که در موضع ایجاد حق التکلیف برای مردم و تعیین میزان سوابق تحصیلی،چگونگی اعمال آن،تعریف استانداردهای آزمونها قرار دارد.
  این وکیل دادگستری گفت:یکی دیگر از معضلات استاندارد نبودن آزمونهای پزشکی عمومی و پیش کارورزی است و طبق قانون سنجش پذیرش دانشجو امتحانی قابل قبول است که سراسری، هایی و مطابق ضوابط مقرر در شورای عالی آموزش باشد در حالیکه آزمونهایی که در دانشگاههای مختلف و با سلیقه،رفرنسها و اساتید مختلف برگزار میشود کاملاً با دخالت و سلیقه افراد انجام میشود.

  حجازی، بیان کرد: در صورتی هم که فرض خود را بر تراز بودن نمرات بگذاریم هنوز نمیدانیم بر چه اساسی نمرات دانشجویان در دانشگاههای مختلف تراز میشود و این خلاف عدالت و باعث رواج نمره گرایی در دانشگاههای پزشکی است که این موضوع فوق العاده برای آینده پزشکی خطرناک است.
  وی در پایان تصریح کرد: بر اساس دلایل ذکر شده و دیگر موارد حقوقی ما تقاضای ابطال این مصوبه را از دیوان عدالت اداری خواستاریم که در حال حاضر در نوبت رسیدگی هیئت علمی دیوان اداری قرار میگیرد و تا به این لحظه جواب مشخص و معلومی دریافت نکرده است.


  انتهای پیام/
  #10 ارسال شده در تاريخ ۰۵-تی‍ر-۱۳۹۵ در ساعت ۱۶:۵۸

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

طراحی شده توسط تیم نرم افزاری science.ir