دستور وزیر بهداشت برای پی گیری گزارش روزنامه ملت

تصویر

در پی درج گزارشی در روزنامه " ملت "، مبنی بر مرگ یک دختر 14 ساله در یکی از مراکز درمانی خصوصی، وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، دستور بررسی و پی گیری ماجرا را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار وب دا ، روزنامه ملت در شماره امروزخود ( 25 دی ماه ) گزارشی از مراجعه یک بیمار دچار تشنج به یکی از مراکز درمانی خصوصی درج کرده بود که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از اطلاع از این گزارش ، بلافاصله تیمی را برای بررسی ابعاد مختلف قضیه تعیین کرد.

در تماس خبرنگار ما با پدر این نوجوان متوفی ، مشخص شد که ساعت 15 و 45 دقیقه روز 8 دی ماه، این نوجوان که سابقه تشنج داشته است ، به علت آسپیراسیون ( برگشت محتویات معده به داخل ریه ) در هنگام تشنج ، به یکی از درمانگاههای خصوصی مراجعه می کند که به علت وخامت تنفسی ، بیمار، نیاز به اقدامات تخصصی احیاء داشته که بر اساس اظهارات پدر وی ، درمانگاه خصوصی ، فاقد این امکانات بوده است.

بر اساس این گزارش ، پس از اقدامات اولیه در این درمانگاه ، بیمار با آمبولانس به یکی از مراکز درمانی وابسته به دانشگاه آزاد منتقل می شود که در این مرکز، بیمار فوت می شود.

پدر این بیمار می گوید که چون اصرار داشته است اعضای فرزندش را که به تشخیص پزشکان دچار مرگ مغزی شده است ، اهداء کند، از انجام شکایت صرفنظر کرده است که با این وجود، دکتر وحید دستجردی ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروز دستور بررسی و رسیدگی به ماجرا را صادر کرد./201

[url]http://behdasht.gov.ir/index.aspx?sitei[/url] ... view=25621

18:30 - شنبه 25 دی 1389 / شماره : 25621