گروه اجتماعي / حوزه بهداشت و درمان
89/10/25 - 14:00
شماره:8910250726

عضو كميته كشوري مبارزه با بيماري*ها عفوني در گفت*وگو با فارس:
260 نفر امسال در كشور به آنفلوانزاي خوكي مبتلا شدند


تصویر
خبرگزاري فارس: عضو كميته كشوري مبارزه با بيماري*ها عفوني گفت:* 260 تا 270 نفر در كشور به آنفلوانزاي H1N1نوع A يا همان آنفلوانزاي خوكي مبتلا شده*اند.

مسعود مرداني در گفت*وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: در زمان حاضر 2 نوع آنفلوانزاي نوع B و H1N1 در كشور در حال گردش است كه تعداد مبتلايان به هر دوي آنها 260 تا 270 نفر است و موارد ابتلاي آنها در حال افزايش است.

وي افزود:* ويروس آنفلوانزي H1N1 همان ويروسي است كه سال گذشته با عنوان آ*نفلوانزاي خوكي در دنيا همه*گير شده بود و متأسفانه موارد فوتي بر اثر اين ويروس در افرادي كه بيماري* زمينه*اي مانند ديابت، نارسايي كليوي، بيماري قلبي و تنفسي داشتند ديده شد.

به گزارش فارس، محمد مهدي گويا، رئيس مركز مديريت بيماري*هاي وزارت بهداشت در اين زمينه مي*گويد: شست وشوي مكرر دست، رعايت بهداشت تنفسي به طوري كه فرد جلوي دهان و بيني خود دستمال بگيرد و دستمال را همين*طور در محيط رها نكند و آن را در پلاستيك يكبار مصرف قرار دهد، از مهمترين راه*هاي پيشگيري از انتقال اين ويروس است.

وي اضافه مي*كند: به هيچ وجه نبايد به طور خودسرانه آنتي*بيوتيك مصرف شود و نكته بسيار مهم اين است كه هر تعداد روزي كه پزشك به بيمار استراحت داد بايد فرد استراحت كند. همچنين مصرف مايعات فراوان و گرم در بهبود زودتر اين بيماري مؤثر است.
انتهاي پيام/ش

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8910250726