گروه اجتماعي / حوزه بهداشت و درمان 89/10/23 - 14:25شماره:8910230328

وحيد دستجري در جمع خبرنگاران:
13 نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزاي H3N2 جان باختند

تصویر
خبرگزاري فارس: وزير بهداشت گفت: 13 نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزاي H3N2 جان باختند كه البته موضوع جدي نيست و توصيه مي* شود مبتلايان به آنفلوانزا از دست دادن و روبوسي با ديگران خودداري كنند.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري فارس، مرضيه وحيد دستجري در حاشيه گردهمايي بزرگ دست*اندركاران نظام سلامت كشور در سالن اجلاس سران برگزار شد در جمع خبرنگاران در خصوص ويروس جديد آنفلوانزا اظهار داشت: ويروس جديد آنفلوانزا با نام H3N2 در حال حاضر وارد كشور شده است كه مانند ديگر انواع آنفلوانزا مي*ماند.

وي افزود: اين ويروس تاكنون تعداد كمي از مردم را مبتلا كرده است و خطر كمي براي كودكان دارد. همچنين ميزان افراد بستري به اين ويروس زياد نيست و اين آنفلوانزا با آنفلوانزاي سال گذشته تفاوت زيادي دارد.

وزير بهداشت يادآور شد: توصيه مي*شود مبتلايان به اين عارضه با ديگران مصافحه و معانقه (دست دادن و روبوسي)* نكنند.

وي درباره اجراي قانون تفكيك پزشكان خصوصي و دولتي گفت: شرط اجراي اين قانون تأمين اعتبارات لازم است و بايد پرداخت*هاي داده شده به اين پزشكان زندگي آنها را تأمين كند.

وحيد دستجري در پاسخ به اين سؤال كمك دولت و وزارت بهداشت به بيمارستان*هاي خصوصي كه هزينه آنها با اجراي قانون هدفمندي* يارانه*ها به 3 برابر خواهد رسيد، چيست يادآور شد: هدف از اجراي قانون اصلاح الگوي مصرف بوده است كه در برخي بيمارستان*ها اين كار انجام شده است به عنوان مثال لامپ*هاي كم*مصرف و چشم*هاي الكترونيك براي لوله*هاي آب نصب شده كه توانسته 30 درصد از مصرف حامل*هاي انرژي را كاهش دهد.

وي اضافه كرد: در اين حال تا پايان امسال بيمارستان*ها هيچ هزينه*اي را بالا نمي*برند اما با برنامه*ريزي*هاي صورت گرفته از بخش هدفمندي يارانه*ها افزايش هزينه*هاي آنها جبران مي*شود.

وزير بهداشت نيز همچنين خاطرنشان كرد: در دهه فجر امسال 4 تا 5 دارو رونمايي مي*شود كه مربوط به بيمارمان سرطاني، آسم و درمان نازايي است و 40 تا 50 درصد هزينه آن كاهش خواهد يافت. تأثير اين داروها در حال بررسي است تا پس از تاييد معاونت غذا و دارو در دهه فجر به بازار عرضه شود.
انتهاي پيام/

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8910230328