تهران:۱۱:۵۱ , ۱۳۸۹/۱۰/۲۱

در گفتگو با مهر اعلام شد:
اعزام دانشگاهیان علوم پزشکی به سوریه و لبنان

مسئول ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان وزارت بهداشت از اعزام دانشگاهیان علوم پزشکی به سوریه و لبنان خبر داد و گفت: دوره دوم اعزام ها از بهمن ماه 89 آغاز می شود.
محمود شریفی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: سفرهای عتبات عالیات و سوریه و لبنان برای دانشگاهیان علوم پزشکی تدارک دیده شده است که امسال با توجه به شرایط عراق، سفر به کربلا نداشتیم اما دوره دوم سفر به سوریه و لبنان را تدارک دیدیم.

وی اضافه کرد: دانشگاهیان علوم پزشکی به صورت کاروان های اساتید و یا دانشجویان به این سفر اعزام می شوند ثبت نام این سفرها به پایان رسیده است و اعزام در فاصله زمانی بهمن ماه 89 تا اردیبهشت ماه 90 صورت می گیرد.

شریفی خاطرنشان کرد: اعزام به دو صورت است یک سفر تنها برای سوریه در نظر گرفته شده و سفر دیگر سوریه و لبنان است.

مسئول ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان وزارت بهداشت درباره هزینه این سفرها اظهار داشت: برای سفر به سوریه و لبنان هزینه نهایی 600 هزار تومان است که از این میزان 150 هزار تومان را فرد پرداخت می کند و باقی آن را می تواند از تسهیلات وام بانکی استفاده کند.

شریفی درباره خروج دانشجویان پسر از کشور و استفاده از این سفرها گفت: دانشجویان پسر که خدمت سربازی را نگذرانده باشند، می توانند با تاییدیه تحصیلی و گواهی اشتغال به تحصیل تنها برای همان سفری که قصد عزیمت دارند، مجوز خروج بگیرند و گذرنامه تنها برای همان سفر صادر می شود

[url]http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.a[/url] ... ID=1229731