بانک اطلاعاتی امتحانات پزشکی کانادا

http://pezeshkcanada.com/default.aspx

مدیریت: این مطالب فقط برای اطلاع دوستان انتشار یافته است و هیچ آشنایی و یاتعدی نسبت به موارد ارایه شده در این سایتها وجود ندارد و تاکید میکنم در ایران در س بخوانیم قطعا خیلی بهتره. در ضمن قبل از مشاوره با اینجور مراکز از مورد تایید وزارتخانه های مربوطه مطمئن شوید.چون تنها 76 مرکز به صورت رسمی جهت اعزام دانشجو توسط وزارتخانه های مربوطه تایید شده اند. این مطالب فقط برای بدست آوردن اطلاعات اولیه برای دوستان علاقه مند مفید هستند.
امتحانات پزشکی کانادا
این مطلب از سایت پزشک کانادا گرفته شده است

Pezeshk Canada
بانک اطلاعاتی امتحانات پزشکی کانادا(MCCEE) آزمون ارزشیابی اولیه نظام پزشکی کانادا

آزمون ارزشیابی نظام پزشکی کانادا آزمونی 4 ساعته و کامپیوتر بیس در هر دو زبان انگلیسی و فرانسه به انتخاب داوطلب است که در بیش از 500 مرکز در 73 کشور در سراسر جهان برگزار می شود(متاسفانه میهن عزیزمان در لیست این 73 کشور برگزار کننده آزمون نیست) .


MCCEE ارزیابی کلی از دانش پزشکی پایه کاندیدا در زمینه های اولیه پزشکی به عمل می آورد. این امتحان همچنین به گونه ای طراحی شده که مهارت ها و دانش یک فارغ التحصیل پزشکی جدید را که قصد ورود به سال اول دوره Supervised Postgraduate Training را دارد ارزیابی کند.


MCCEE کامپیوتربیس شامل 175 سوال چند گزینه ای ، هر یک با 5 پاسخ احتمالیست که فقط یکی از گزینه ها جواب درست یا بهترین پاسخ است. سوالات MCCEE در حوزه های زیر است : بهداشت کودک ، بهداشت مادر ، بهداشت بزرگسال ، بهداشت روان ، جمعیت و بهداشت ، اخلاق پزشکی. تعداد سوالات در آزمون نیز متمرکز بر general practice است.

با کمال تاسف باید گفت آمار مشخصی که تعیین کننده درصد سوالات هر مبحث باشد هیچگاه قبل از آزمون توسط هیئت برگزار کننده ارائه نمی شود ولی با توجه به سوالاتی که خصوصا از سال 2001 تا کنون بررسی نموده ایم دروس روان زنان و اخلاق پزشکی درصد بیشتری را با توجه به حجم کم مطالب به خود اختصاص می دهند.


(درصد متفاوت مباحث سوالی ما را بر این داست که تونتو نوت 2010 را بصورت 2 جلدی و به ترتیب اهمیت سوالی قرار دهیم بطوری که جلد اول شامل مباحثی می باشد که بیش از 70 درصد سوالات آزمون را در بر می گیرد)در یک نگاهMCCEE

برنامه ریزی زمانی 2010


2010 session dates*:


Scheduling for these examination dates:

11 to 29 January 2010 EXPIRED


تاریخ جلسات امتحانات 2010 حدودا 6 ماه قبل از برگزاری تعیین و اعلام می شود


جدول زمانبندی برنامه امتحانی درج شده 120 ساعت قبل از تاریخ برگزاری بسته میشود.

8 to 19 March 2010 EXPIRED

12 to 23 July 2010

7 to 27 September 2010

1 to 12 November 2010

به طور کلی امتحان دوشنبه تا جمعه ها امتحان برگزار می شود در بعضی از حوزه های امتحانی ممکن است امتحان شنبه یا یکشنبه هم برگزار شود

نکته اول

در صورتی که قصد شرکت در این آزمون را در سال 2011 دارید توجه داشته باشید که زمان و کشور اعلام شده در طی سالیان اخیر تقریبا مشابه سالهای گذشته بوده و شما می توانید از هم اکنون برای تاریخ های مشابه جدول بالا در سال 2011 نیز با رعیت حدود احتیاط 2 هفته ای برنامه ریزی کنید

نکته دوم

دیگر پزشکان شرکت کننده را بیابید زیرا معمولا آزمون ابوظبی در روز های پنج شنبه و جمعه تشکیل نمی شود YAHOO و FACEBOOK در

ولی سوالات آن با سوالات دیگر مراکز مشابه ولی آزمون با 1 روز تاخیر و یا یک روز زودتر برگزار می شود

این به مطلب فقط جهت دادن اطلاعات در خصوص آزمون بوده و پزشک کانادا هیچگونه تخلفی را در آزمون تایید نمی کند


قیمت Fees (in effect as of 14 December 2009):

First-time applicant :

اگر داوطلب برای اولین بار شرکت کند


$1,500.00 دلار کانادا ($1,300.00 هزینه امتحان + $200.00 هزینه ثبت نام*)
هزینه ثبت نام باز گردانده نمی شود

Re-applicant: در صورت تکرار

$1,300.00 دلار کانادا هزینه امتحان

: تاریخ آخرین مهلت درخواست

تاریخ انقضایی برای درخواست شرکت در امتحان وجود ندارد با این حال درصورت پذیرفته شدن درخواست شما در برنامه امتحانی طراحی شده تاریخ انقضایی برای آن در نظر گرفته خواهد شد.


...