استفاده از مسکن و داروهای تجویزی و غذا

احساس درد خفیف و ناراحتی، بعد از ایمپلنت طبیعی است. شما میتوانید با مشورت متخصص ایمپلنت در غرب تهران و یا هر شهری که در آن زندگی می کنید. از داروهای ضد درد نظیر Tylenol, Nuprin , Advil استفاده کنید، که باید قبل از از بین رفتن اثر داروی بی حسی استفاده شوند.

اگر برای پس از جراحی، همراهی شما را تا خانه میرساند بهتر است دارو های خود را در مطب مصرف کنید. بعد از آن هر ۳ ساعت یکبار مصرف دارو را تا هنگام به خواب رفتن ادامه دهید.

در صورت موثر نبودن ضد درد ها میتوانید از قرص ایبوپروفن در فاصله های زمانی ۴ یا ۵ ساعت یک بار استفاده کنید. مصرف این دارو نباید برای افراد بالغ از ۸۰۰ میلی گرم در روز بیشتر شود.

داروهای مسکن باید به مدت دو روز به مدت متناوب مصرف شوند. درد پس از چند روز کاهش می یابد. اگر شدت با مصرف مسکن درد صعودی شد حتما با بهترین متخصص ایمپلنت در غرب تهران و یا هر شهری که زندگی میکنید تماس بگیرید. مصرف دارو های تجویز شده نظیر آنتی بیوتیک ها الزامی است.

از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن در روز اول پس از عمل خودداری کنید. آب دهان خود را به بیرون نیاندازید.

دهان را بر اساس نسخه و با دهان شویه شستشو دهید. میزان شستشو معمولا دو بار در روز و تا یک هفته بعد به میزان دو سر بطری خواهد بود .

به مدت دو روز دهان خود را به آرامی بشویید. میتوانید بجای مسواک زدن از محلول رقیق آب و نمک استفاده کنید.

پس از جراحی ایمپلنت بیمار باید از خوردن هر نوع ماده ی غذایی دوری کند. بعد از رفع بی حسی میتواند از مواد غذایی سرد مانند بستنی استفاده کند.

متخصص ایمپلنت در غرب تهران یا هر جای دیگری توصیه مکیند تا یک روز پس از جراحی از نوشیدن مایعات گرم خودداری کنید.

توصیه می*شود پس از ساعت از جراحی و گذشت چند ساعتی از غذاهای نرم و سرد مانند ماست و سوپ سرد یا پوره استفاده کنید. اکیدا توصیه میشود از خوردن غذاهای بسیار داغ، بسیار سرد و غذاهای اسیدی و رنگی مانند پرتقال و گوجه فرنگی دوری کنید.

نکات مهم :
از کشیدن سیگار به جد خودداری کنید زیرا بهبود و ترمیم را به تاخیر می اندازد. حتی سیگار کشیدن میتواند باعث عفونت پس از جراحی شود. با کشیدن سیگار شدت بیماری های لثه است افزایش می یابد.می توانید مطلب اطلاعات کلی در رابطه با ایمپلنت دندان را هم بخوانید.

بهبود روند درمان جراحی ایمپلنت، با مراقبت های بعد از جراحی سرعت می*بخشد و دردناک نخواهد بود. بعد از عمل جراحی نزد متخصص ایمپلنت در غرب تهران باید از فعالیت های سنگین خودداری نمایید. تا حد الامکان صحبت نکنید و استراحت کرده و دراز بکشید ، در هنگام دراز کشیدن نیز سر خود را بالا نگه دارید. توصیه می*شود فعالیت بدنی، مانند ورزش های شدید را تا پس از سه روز انجام ندهید.

پس از جراحی ایمپلنت یک کیسه یخ را دور پارچه ای نخی و سبک بگذارید و از روی صورت به مدت ده دقیقه به ده دقیقه در محل جراحی بگذارید. شما میتوانید این کار را به مدت یک روز انجام دهید، این کار باعث میشود محل جراحی شما ورم نکند. بعد از سه روز دیگر از سرما رساندن به محل جراحی خودداری کنید برعکس گرمای مرطوب میتواند به کاهش ناراحتی عمل شما کمک کند.

کاهش خونریزی
بند نیامدن کامل خون در محل جراحی تا یک روز طبیعی است. برای کنترل خونریزی، می توانید گاز استریلی را برای نیم ساعت در محل جراحی گذاشته و به آرامی فشار دهید.

اگر خونریزی ادامه داشت و یا بیشتر شد توصیه میشود با یک گاز مرطوب یا چای کیسه ای گرم برای 15 دقیقه روی محل جراحی راد فشار دهید.اگر خونریزی بیش از ۲ روز ادامه پیدا کرد، به متخصص ایمپلنت در غرب تهران مراجعه کنید.

کاهش تورم
بعد از جراحی ایمپلنت، تورم به وجود می آید، تورم در ناحیه عمل ، بعد از دور روز بزرگتر می شود اما بعد از آن کاهش خواهد یافت.برای کاهش تورم می توان ، از سرما و یخ به طور مداوم و شستشو با آب نمک رقیق استفاده کرد. بهتر است مطلب انواع شیوه های درمانی ارتودنسی را هم بخوانید.

برای کاهش تورم نیز بعد از جراحی ایمپلنت توصیه میشود بیمار بسر خود را برای یک تا دو روز ساعت اول بالا نگه دارد. چنانچه درد و تورم همراه با تب پس از گذشت ۳ تا ۴ روز از جراحی، ادامه داشت به متخصص ایمپلنت در غرب تهران مراجعه کنید.

منبع : متخصص ایمپلنت در غرب تهران الومتخصص