آیا تا به حال واژه ارتودنسی رنگی به گوشتان خورده است؟ ارتودنسی رنگی یکی از شیوه های جدید ارتودنسی است که در میان کودکان، نوجوانان و جوانان محبوبیت بسیاری دارد. علت این محبوبیت نیز تنوع رنگ ها در بریس های ارتودنسی است.

انتخاب رنگ برای ارتودنسی
ارتودنسی رنگی، با وجود بریس های رنگارنگ بسیار دلپسند و گیرا می باشد. اگر حتی شما از چند رنگ خوشتان می آید با مراجعه به متخصص ارتودنسی در شمال تهران یا متخصص ارتودنسی در شرق تهران میتوانید ارتودنسی رنگی دلخواه خود را انتخاب کنید.اگر در انتخاب رنگ ارتودنسی دچار تردید هستید، نگران نباشید این شیوه امکان انتخاب آزادانه ای را در بین رنگ های متنوع دارد و به شما اجازه می دهد یک یا چندین رنگ را استفاده کنید.

گزینه انتخابی شما هر رنگی که باشد ، در نتیجه می توانید رنگ مورد علاقه خود را پیدا کنید و با مراجعه به مطب متخصص ارتودنسی در شمال تهران از او بخواهید که از رنگ دلخواهتان برای ارتودنسی استفاده نماید.
طیف این رنگ ها چنان متنوع است که میتوانید هر رنگی را مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید. همچنین تا آخر دوره درمان ارتودنسی می توانید از بریس ها با رنگ های متفاوت استفاده کنید و فقط وابسته به یک رنگ نخواهید بود. با این امر انتخاب های متنوعی موجود است که می توانید از رنگ های متنوع لذت ببرید.

نگهداری از ارتودنسی رنگی
ارتودنسی رنگی همانند ارتودنسی ساده (بی رنگ) نیاز به مراقبت دارد. این نگهداری ها همان روش های ساده استفاده از ارتودنسی است. شما میتوانید با مراجعه به پزشک متخصص ارتودنسی در شمال تهران یا متخصص ارتودنسی در شرق تهران یا سایر شهرها تمامی مراقبت های ساده را آموزش ببینید. در ادامه با چند نوع از این آموزش ها آشنا خواهیم شد.

رعایت بهداشت و تمیزی دندان مهم ترین نکته برای مراقبت از ارتودنسی است.

نکته دیگر پرهیز کردن از خوردن مواد غذایی سفت و محکم یا چسبناک است.
توصیه میشود در هنگام انجام فعالیت های سنگین از حفاظ دهان استفاده کنید.
استفاده از نخ دندان مخصوص ارتودنسی نیز بسیار ضروری است که توسط متخصص ارتودنسی در شمال تهران و یا بهترین متخصص ارتودنسی در شرق تهران به طور دقیق به شما آموزش داده خواهد شد.

نکات مهم در انتخاب رنگ ارتودنسی
همان طور که قبلاً اشاره کردیم با زیاد بودن تنوع رنگی شما میتوانید انواع مختلفی از رنگ ها را انتخاب کنید اما در انتخاب رنگ به موارد زیر توجه کنید :

داشتن دندان های سفید یکی از فاکتور های مهم برای سلامتی دندان است و بر زیبایی صورت و حفظ اعتماد به نفس تاثیر به سزایی دارد، در ارتودنسی نیز برای سفید نشان دادن دندان ها میتوانید از کش های سفید رنگ استفاده کنید. بخاطر داشته باشید کش سفید رنگ دقت بیشتری را برای حفظ تمیزی می طلبد.

مراجعه مداوم به متخصص ارتودنسی در شمال تهران یا متخصص ارتودنسی در شرق تهران سایر شهرها و معاینه مرتب توسط متخصص نیز الزامی است تا اگر موردی غیر عادی باشد با تشخیص به موقع بتواند از آسیب به ارتودنسی جلوگیری کند.

استفاده از رنگ زرد، دندان های شما را زردتر نشان خواهد داد.

رنگ سیاه را انتخاب نکنید، زیرا که از نمای دور، این رنگ دندان های سالم شما را پوسیده نشان خواهد داد.
می توانید با مراجعه به برترین متخصص ارتودنسی در شرق تهران یا متخصص ارتودنسی در شمال تهران بهترین رنگ را با مشورت از متخصص خود انتخاب کنید.

ارتباط ارتودنسی رنگی با رنگ پوست افراد

معمولا تمامی رنگ ها به پوست هایی با طیف رنگ روشن می آید ، به همین دلیل توصیه می شود بیشتر از رنگ های روشن استفاده کنند تا دندان های آنها کثیف به نظر نرسد.

بهتر است مطلب ​ابزارهای متحرک ارتودنسی را هم بخوانید.
به عنوان مثال رنگ صورتی روشن، یاسی یا آبی آسمانی با پوست این دسته از افراد هارمونی خوبی دارد.

رنگ های شاد و براق نیز به کسانی که پوست تیره دارند توصیه میشود. رنگ هایی نظیر آبی فیروزه ای، فسفری و سرخابی که نمای شاد و جذابی به صورت این افراد خواهد داد.

منبع : متخصص ارتودنسی در شمال تهران الومتخصص