گروه اجتماعي / حوزه بهداشت و درمان 89
/11/20 - 14:25شماره:8911200984

رئيس سازمان انتقال خون ايران:
ثبت نام آزمون استخدامي سازمان انتقال خون از 26 بهمن آغاز مي*شود
تصویر


خبرگزاري فارس: رئيس سازمان انتقال خون گفت: ثبت*نام آزمون استخدامي سازمان انتقال خون به صورت اينترنتي و از تاريخ 26 بهمن تا 3 اسفند از طريق سايت http://www.ibto.ir انجام مي*شود.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسن ابوالقاسمي در نشست خبري كه ظهر امروز در سازمان انتقال خون ايران برگزار شد اظهار داشت: سازمان انتقال خون امسال موفق به دريافت 500 مجوز استخدام براي مناطق مختلف به ويژه مناطق محروم از معاونت رياست جمهوري شد. براساس اين مجوز، 120 پزشك و بقيه كاردان*هاي بهداشت، آزمايشگاه، امور انتقال خون و كارشناسان آزمايشگاه، امور انتقال خون، برنامه و بودجه، كارگزيني، روابط عمومي و فناوري اطلاعات و ارتباطات استخدام مي*شوند.

وي افزود: اين مجوز استخدام مربوط به شهر تهران نمي*شود كه اميدواريم با توجه به نيازي كه در شهر تهران وجود دارد بتوانيم مجوزهاي لازم براي استخدام در پايگاه انتقال خون تهران را بگيريم.

ابوالقاسمي اضافه كرد: ثبت*نام آزمون به صورت اينترنتي و از تاريخ سه*شنبه 26 بهمن آغاز و تا سوم اسفند از طريق سايت http://www.ibto.ir انجام خواهد شد.

رئيس سازمان انتقال خون خاطرنشان كرد: زمان برگزاري آزمون جمعه 20 اسفند راس ساعت 9 صبح به طور همزمان در همه مراكز استان كشور به جز تهران خواهد بود و زمان توزيع كارت ورود به جلسه و آدرس محل برگزاري آزمون از طريق سايت مذكور به اطلاع متقاضيان رسانده خواهد شد.

وي با بيان اينكه پذيرفته شدن در آزمون نياز به مصاحبه ندارد گفت: پذيرش داوطلبان به منظور گزينش پس از كسب حد نصاب نمره توانمندي*هاي عمومي و براساس نمرات آزمون تخصصي با رعايت اولويت*هاي مقرر صورت مي*گيرد.

ابوالقاسمي تصريح كرد: نتايج اين آزمون حداكثر تا تاريخ بيستم فروردين سال آينده از طريق سايت اعلام شده و به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به وضعيت فرآورده*هاي اصلي خوني گفت: در اين زمينه وضعيت بسيار مناسبي داريم به طوري كه امسال نسبت به سال گذشته كه يك ميليون و 800 واحد خونگيري به عمل آمده بود به يك ميليون و 900 هزار واحد رسيديم كه براين اساس جزء 5 كشور برتر آسيا هستيم.

وي اضافه كرد: در حال حاضر مراكز جراحي قلب و درمان سرطان در كشور در حال افزايش است كه اين مراكز نياز به خونگيري را افزايش خواهند داد و به همين دليل سازمان انتقال خون در نظر دارد خونگيري را در سال آينده 45 درصد افزايش دهد.

رئيس سازمان انتقال خون كشور ادامه داد: خوشبختانه درباره داروهاي مشتق از پلاسما مانند IVIG و فاكتور 9 به خودكفايي رسيديم و در سال آينده با برنامه*ريزي 150 هزار ليتر پلاسما اميدواريم در زمينه تأمين فاكتور 8 و آلبومين گام*هاي خوبي برداريم.

ابوالقاسمي درباره آزمايشگاه پلاسما نيز يادآور شد: قرارداد اين پالايشگاه مدت زيادي است كه بسته شده است كه اگر بحث*هاي ارزي بانك مركزي حل شود تقريباً تمام مسائل مربوط به آن تمام شده است.

وي يادآور شد: بنا داريم سرم ضد هاري را از پلاسماي ايراني توليد كنيم كه بر اين اساس 6 استان كشور انتخاب شده*اند.

رئيس سازمان انتقال خون كشور گفت: سالانه 6 ميليون دلار براي خريد آنتي*سرم*هاي ضد هاري در كشور هزينه مي*شود كه جزء نيازهاي ضروري ماست و چنانچه افراد مبتلا به گزيدگي سگ، سرم ضد هاري را تزريق نكنند جان خود را از دست خواهند داد.

وي افزود: در فازهاي بعدي در نظر داريم كه سرم ضد كزاز و هپاتيت B را توليد كنيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به افزايش 17 درصدي آمار زنان اهدا كننده خون در كشور يادآور شد در دو سال گذشته مطالعه*اي داشتيم كه بر اساس آن مشخص شد زناني كه اهداي خون مستمر دارند كم خون مي*شوند لذا به اين افراد از دو سال پيش قرص آهن داديم.
انتهاي پيام/ش
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8911200984