این کودک که به خوردن آهن ربا علاقه شدیدی داشت و با درد معده به بیمارستان منتقل شد منبعی از آهن رباهای رنگین و زیبا شناخته شد پزشکان با گرفتن عکس رادیولوژی توانستند متوجه این امر شوند

پزشکان به تازگی حدود 29 آهن ربا، یک باتری و یک سکه را از معده یک کودک 3 ساله خارج کرده*اند.
گفتنی است، والدین این پسر 3 ساله هندی او را به دلیل درد شدید در معده به بیمارستان منتقل کردند و پزشکان در ابتدا به او مسکن تجویز کردند اما تصویربرداری اشعه x از بدن کودک حجم انبوهی از وسایل فلزی در معده او را نشان داده است.
بررسی*ها نشان می*دهند، این کودک انواع این فلزات را از کسب و کار خانواده خود که سازنده جعبه بوده*اند، خورده است و آهن*رباها در معده او به هم گیر کرده و حتی باعث پارگی بخش*هایی از روده او شده*اند.
6569.jpg
45.jpg
پزشکان تا زمان انجام عکسبرداری اشعه x نمی*دانسند علت درد معده این کودک چیست و هر بار به او انواع مسکن تزریق می*کردند. به خاطر وجود بارهای مختلف در آهن*رباها آنها تشکیل یک توپ بزرگ فلزی در معده این کودک را داده بودند و به دلیل اندازه بزرگ آنها بدن نتوانسته آنها را دفع کند.
پزشکان گمان می*کنند این کودک حدود یک سال است که به خوردن آهن*ربا پرداخته است. جراحی لاپاروسکوپی خارج کردن این حجم آهن ربا از بدن این کودک حدود 3 ساعت به طول انجامیده است و پزشکان عنوان کرده*اند این کودک نیاز به گذراندن جلسات روان درمانی برای درمان بیماری پیکا، یا وسواس خوردن مواد غیر غذایی تا بهبودی کامل دارد.
در یک مورد مشابه در کشور هند یک مرد هندی 34 ساله حدود 140سکه، 150 ناخن و تعداد زیادی مهره فلزی بلعیده بود و پزشکان باز مجبور به استفاده از روش لاپاروسکوپی برای خارج کردن مهره*ها از معده او شده*اند.