تخت بیمارستانی چیست؟

نوعی تخت است که برای افراد بیمار و ناتوان طراحی شده و به گونه ای اسباب راحتی فرد موردنظرو کسانی که وظیفه ی مراقبت ازاو را به عهده دارند، فراهم می کند.
اجاره تخت بیمارستانی، پیشنهادی مناسب برای بیمارانی است که به دلیل کسالت و بیماری، در طول روز نیاز به استراحت کافی دارند وجابجایی و صرف غذا را برای این دسته ازعزیزان تسهیل نموده و می توان دستگاه هایی که برای بیمارلازم است را نیز روی آن نصب نمود.

انواع تخت بیمارستانی:
تخت بیمارستانی انواع مختلفی دارد که موارد استفاده ی آن ها در بیمارستانها و درمانگاه و کلینیک ها و حتی درمنزل می باشد.
از نظر نوع عملکرد، تخت بیمارسانی درای دو مدل تخت بیمارستانی برقی و تخت بیمارستانی مکانیکی یا هندلی می باشد.
همچنین ازنظرجنس یا تعداد شکن و متحرک یا ثابت بودن نیز تخت های بیمارستانی انواع مختلف دارند.
برای اجاره تخت بیمارستانی استاندارد باید بدانید که ابعاد آن به این شکل است که دارای طول 220 سانتی متر و عرض 110 سانتی متراست وارتفاع نوعی از آن که دارای پایه ی ثابت است، 75 سانتی متربوده و تختی که بتوان ارتفاع آن را تغییر داد وتنظیم نمود نیز، دارای ارتفاع حدود 38 تا 100سانتی متر می باشد.این قابلیت تغییرارتفاع، نکته ی مهمی در کمک به بیمارانی است که پایین آمدن از تخت و یا قرارگرفتن برروی آن برایشان دشوار است.

مزایای اجاره تخت بیمارستانی:
1-از بهترین مزیت های اجاره تخت بیمارستانی، این است که این تخت ها در مقایسه با تخت های معمولی، این آپشن مهم را دارند که می توان زاویه ی تخت را تغییر داد که این قابلیت اصطلاحا به شکن معروف است.
تخت بیمارستانی شکن دار دارای چندین مدل مختلف مثل : سه شکن (تغییر زوایه ی تخت درقسمت بالاتنه ی شخص، ران وساق پا) دوشکن(قسمت بالای بدن و ساق پا) و تک شکن(فقط بالاتنه) می باشد واین نوع تخت ها به دو صورت دستی و یا کنترل برقی، قابل تغییردر وضعیت های مختلف هستند. شما می توانید برای اجاره و خرید تجهیزات پزشکی مورد نظر خود به قسمت محصولات در سایت میتراطب مراجعه نمایید.

2-از دیگر فواید اجاره تخت بیمارستانی، دارا بودن امکانات و ایمنی لازم برای فرد بیمار است.امکاناتی مانند وجود کمربند و ریل های جانبی
3-تخت های بیمارستانی دارای چرخ های ترمزدار هستند که این امر، باعث ایمنی بیشتر وحرکت و جابه جایی اسان تر آن می گردد.
4-یک نکته ی مهم دیگر دراجاره تخت بیمارستانی این است که متریال به کاربرده شده دراین نوع تخت ها، مقاومت وکیفیت بالایی داشته و به گونه ای قابل شستشو نیز می باشند که این ویژگی برای استریل کردن و نظافت تخت، موضوع حائزاهمیتی است.

اجاره تخت بیمارستانی برای منزل:
قبل از خرید و یا اجاره تخت بیمارستانی بهتراست نکاتی که در ادامه درمورد آن صحبت خواهیم کرد را حتما بخوانید.
- نکته ی اول، انتخابی تخت بیمارستانی استاندارد است. برای اطمینان از این امر مهم بهتر است اجاره تخت بیمارستانی را از شرکت هایی که دارای تاییدیه وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی باشند انجام دهید. استفاده و اجاره تخت بیمارستانی استاندارد، باعث می شود تختی را برای بیمار مورد نظر فراهم نمایید که هم تحمل وزن او را دارد و هم با وجود تاییدیه در خصوص کیفیت متریال مورد استفاده، ازایمنی عزیزانتان نیز اطمینان خاطر داشته باشید.

- اگر بیمارتان بنا به شرایط جسمانی که دارد نیازمند استراحت طولانی مدت است بهتراست تخت سه شکن را انتخاب نمایید.
- براساس بودجه ای که درنظر گرفته اید و یا طول مدت درمان بیمار و اینکه بیمار چقدربه جابجایی نیاز دارد، می توانید اجاره تخت بیمارستانی برقی و یا مکانیکی را مدنظرقراردهید.

امیدواریم از خواندن مطلب استفاده از تخت بیمارستانی در منزل استفاده کافی برده باشید.

همان طور که گفتیم برای تخت های برقی، تنها با یک دکمه می توان وضعیت تخت را تغییر داد اما در تخت های مکانیکی برای تغییر وضعیت باید از اهرم های دستی که تعبیه شده اند استفاده کرد که این امر، نیازمند نیروی انسانی است.

منبع: اجاره تخت بیمارستانی میتراطب