آزمون ملی دندانپزشکی (جایابی) چیست؟
آزمون ملی دندانپزشکی یا آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور (یا به اختصار آزمون جایابی دندانپزشکی)، آزمونی است که همه ساله در دو نوبت (معمولا تابستان و زمستان) به منظور سنجش سطح معلومات دانش آموختگان رشته دندانپزشکی فارغ التحصیلان دندانپزشکی خارج از کشور برگزار می شود.

هدف نهایی این آزمون – همچنان که از نامش پیداست – توزیع دانشجویان مذکور در بین دانشگاههای داخلی است تا این افراد نسبت به گذراندن واحدهای درسی که طبق قانون مکلف به آن هستند، اقدام کنند.

چگونه ثبت نام کنیم؟
داوطلبان پیش از ثبت نام اینترنتی، باید در مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت تشکیل پرونده داده یا آن را تکمیل کنند. فقط افرادی که توسط مرکز خدمات آموزشی به دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی معرفی شده باشند، مجاز به شرکت در آزمون ملی هستند.

چه کسانی قادر به شرکت در این آزمون هستند؟
مخاطبان این آزمون دندانپزشکانی هستند که در دانشگاه های خارج کشور تحصیل کرده اند و مایل به معادل سازی مدرک خود در ایران هستند.

آزمون ملی دندانپزشکی | آزمون ملی | دوره آزمون ملی | منابع آزمون ملی | آموزش آزمون ملی | مراحل آزمون ملی
تاریخ آزمون های سال 1399:
1399/05/09 | 1399/10/10

دانلود زمان بندی آزمون ملی دندانپزشکی 99
هزینه شرکت در آزمون ملی دندانپزشکی:
هزینه شرکت در آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور در رشته دندانپزشکی عمومی حدودا یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال (۱۵۰ هزار تومان) است که داوطلب باید به طور اینترنتی و با استفاده از کارت*های بانکی عضو شتاب آن را پرداخت کند.


برای ثبت نام کلیک کنید

https://www.mst-arman.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%85%d9%84%db%8c-%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%be%d8%b2%d8%b4%d a%a9%db%8c/