در بین روشهای مختلف کاشت مو روش FDA نیز مورد استفاده قرار میگیرد، هرچند روش کاشت موی مصنوعی از طرف FDA مورد تأیید قرار نگرفته است اما این همچنین همچنان در آسیا و برخی کشورهای اروپایی عرضه میشود. حتی اکثر کشورها استفاده از این روش را تحریم نموده اند زيرا بايد با سوزن مخصوص روي سر کاشته *شوند و اين روش از طرف اداره غذا و داروي آمريکا مورد تاييد قرار نگرفته است. بدن بيشتر بيماران در عمل ، مو را به صورت جسم خارجي از بدن دفع مي *کند. يکي از مشکلات و عوارض مهم کاشت اين نوع موها ، عفونت هایی است که احتمال بروز آن وجود دارد. در کاشت موي مصنوعي امکان رشد مو همراه با ساير موها وجود ندارد، و اگر پوست سر نسبت به اين موها واکنش نشان دهد، بايد آن ها را درآورد.این در حالیست که این مشکل در روش پیوند مو طبیعی رخ نمی دهد.

برندهای تولید کننده موی مصنوعی جهت کاشت مو شامل Biofiber ایتالیا و Nido ژاپن می باشند. اگر واکنش منفی پوست سر نسبت به موهای مصنوعی مشاهده شود باید این موها را برداشت.

قبل از کاشت موی مصنوعی باید برخی اصطلاحات و تفاوت آنها را دانست. Implant به معنی جایگزین نمودن و قراردادن فیبرهای مصنوعی مو است در حالیکه اصطلاح transplant برای کاشت موهای طبیعی فرد بیمار که انتخاب آنها به طور معمول از ناحیه پشت سر انتخاب می شود، اطلاق می گردد. در حال حاضر استفاده از پيوند موهاي مصنوعي در هاله اي از ابهام است و اين موضوع صحت دارد که به تازگي پيشرفت* هايي در اين زمينه داشته اند، اما پژوهش *هاي علمي اين مطلب را تاييد نمي* کند.

انواع موی مصنوعی

– موهای مصنوعی از جمله مونواکریلیک و پلی اکریلیک و پلی استر

– تارهای طبیعی شبیه موی انسان که تحت تغییراتی قرار گرفته اند

گره زدن و محکم کردن این تارها روی سر به وسیله ابزاری تحت عنوان implanter انجام می شود. از مزایای این روش می توان به راحتی و عدم خونریزی و سرعت در مشاهده نتیجه آن اشاره نمود. اما باید بدانیم برخلاف کاشت مو، (Transplant) تارهای مصنوعی توانایی رشد ندارند و نمی توان آنها را کوتاه کرد.