اگر دیسک کمر دارید انتخاب تشک فنری رویال برای شما اهمیت بیشتری پیدا میکند. بسیاری از بیماران باور دارند که تشک سفت برای کمردرد بهتر است اما این باور همیشه درست نیست در واقع تشک سفت انحنای طبیعی ستون فقرات را پر نخواهد کرد و می*تواند موجب بروز مشکلات بیشتری شود. در ادامه به مشکلات تشک سفت پرداخته ایم تا بدانید که بهترین تشک برای افراد دیسک کمر درد لزوما سفت بودن آن نیست بلکه خرید آنلاین تشک فنری رویال مناسب دیسک کمر و یا حتی تشک مناسب برای گودی کمر دارای فاکتورها و ویژگی های دیگری نیز میباشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت…

مشکلات تشک سفت عبارتند از:

۱) عدم راحتی

تشک سفت به طور درست با بدنتان تناسب ندارد و فاصله*ای را بین بدن و رختخواب به وجود می*آورد. این بدین معناست که بخشی از بدن کاملاً توسط خرید آنلاین تشک فنری رویال خیلی سفت حمایت نمی*شود و اگر دیسک کمر دارید این مسئله موجب بروز درد بیشتری می*شود.

۲) ناهم ترازی ستون فقرات

تشک خیلی سفت نمی*تواند از ستون فقرات در راستای طبیعی حمایت کند. (تشک رویا بهتر یا تشک رویال)

۳) نقاط فشار

تشک سفت می*تواند بر روی شانه و در ناحیه لگن نقاط فشار ایجاد نماید. این موضوع می*تواند برای هر فردی مخصوصاً افرادی که به پهلو می*خوابند آزار دهنده باشد. علاوه بر این داشتن این نقاط فشار بر روی فرد دارای دیسک کمر دو برابر ایجاد ناراحتی می*کند.(تشک رویا بهتر یا تشک رویال)

تشک مخصوص کمر درد چه ویژگی هایی دارد؟

۱) ساختار تشک

تشک هایی که در ساختار داخلی خود از فنربندی استفاده می*کنند تشک*های معمولاً نرم و یا طبی نرم هستند که فنر آنها به دو مدل تشک فنر متصل و تشک فنر منفصل تقسیم می*شود. تشک*های فنر منفصل جدیدترین تکنولوژی فنر در ساختار تشک هستند که هر کدام از این فنرها به صورت جداگانه عمل می*کند و داخل پاکت در کنار هم چیده شده*اند.(تشک رویا بهتر یا تشک رویال)

۲) قیمت تشک

قیمت تشک خوشخواب فنر منفصل یا فنر پاکتی از انواع قدیمی*تر آن ها بیشتر است اما تشک فنر منفصل حالت ارتجاعی خوشخواب را به بغل دستی شما انتقال نمی*دهد یعنی اینکه اگر شما از طرفی به طرف دیگر غلت زدید، می*تواند تعادل میان کل خوشخواب را برای شما فراهم کند. تشک منفصل در مقایسه با تشک متصل تعادل بیشتری دارد.(مقایسه تشک رویا بهتر یا تشک رویال)

۳) حفظ توازن ستون فقرات

تشک خوشخواب باید به اندازه*ای سفت باشد که ستون مهره*ها روی آن در وضعیت عملکرد یعنی همان مقدار انحنایی که در حالت ایستاده در کمر وجود دارد قرار بگیرد. اگر تشک آن قدر سفت باشد که این انحنا به طور کامل از بین برود یا آنقدر نرم باشد که بیش از اندازه انحنا پیدا کند، فرد دچار کمردرد می*شود.


۴) تشک مموری فوم حافظه دار

بسیاری از بهترین تشک*های مناسب برای رفع کمردرد مزمن دارای برخی از انواع فوم حافظه*دار هستند؛ اما همه این مواد به*طور یکسان ساخته نمی*شوند. با توجه به نیاز و ترجیحتان، فومی را انتخاب کنید که دارای دانسیته یا چگالی بالا و متصل، نرم* تر یا محکم *تر باشد.

۵) تشک با هسته لاتکس

در برخی از بهترین تشک*های شناخته*شده مناسب برای کمردرد از لاتکس استفاده می*شود که جذب حرکت فوق*العاده*ای دارند اما اغلب قیمت بالاتری نیز دارند.

۶) تشک با فنرهای منفصل پاکتی

در حالی که همه تشک*ها دارای فنر نیستند اما آن انواعی که دارای فنر پاکتی هستند و قابلیت جداسازی دارند بسیار بهتر از تشک*های دارای فنر کویل بونل و افست می*باشند. این خاصیت باعث می*شود که مخصوصاً اگر فرد به طور اشتراکی با همسر از تشک استفاده می*کند میزان غلت زدن و جابجا شدن در هنگام خواب کاهش یابد.

درمان خانگی برای کمردرد ها

برخی کمردرد ها به تدریج با درمان خانگی و مراقبت از خود، معمولا ظرف دو هفته بهبود می یابند. اگر کمر درد شما شدید باشد یا بعد از سه روز بهبود نیابد، بهتر است یه یک پزشک مراجعه کنید.
بهتر است مطلب بهترین تشک خوشخواب برای کمر درد را از کجا بخریم؟ را نیز بخوانید.

اگر دردتان ویژگی های زیر را دارد با پزشک خود تماس بگیرید.

کسانی که در جاهای سفت و یا تشک سفتی می خوابند از درد کمر شکایت کمتری دارند.

در مواردی نادر، کمردرد می تواند یک مشکل جدی پزشکی را نشان دهد. اگر کمر درد شما باعث مشکلات زیر شد فورا به پزشک مراجعه کنید.

منبع :تشک فنری رویال خوابستان