منظور از دیسک کمر چیست؟

یکی از شایع ترین بیماری ها در افراد، دیسک کمر است که با گسترش فناوری وکم تحرکی در افراد و نشستن زیاد و ایستادن طولانی مدت باعث ضعف در عضلات به ویژه در اطراف کمر شده و بر سلامت فرد تاثیر زیادی می گذارد. اکثر افراد در طول عمر خود دچار کمر درد می شوند اما می توان برای پیشگیری از کمر درد و فرسایش دیسک ها اقداماتی انجام داد.


علائم دیسک کمر چیست؟

۱) درد کمر

۲) گرفتگی عضلات

۳) عصب پا از کار می افتد و سبب بی حسی پا می شود و پا حالت افتادگی ایجاد می کند.

چه عواملی باعث دیسک کمر میشود؟

۱) بلند کردن اجسام سنگین

گاهی افراد اقدام به جابه جایی و بلند کردن اجسام سنگین می کنند که درد کمر و دیسک را برای خود به همراه دارد.
برای مشاهده بهترین قیمت تشک طبی رویال اصل وارد سایت خوابستان شوید.

۳) نشستن طولانی مدت

به ستون فقرات آسیب*های جبران ناپذیری وارد می* کند، یکی از دردهایی که امروزه بسیاری با آن درگیر هستند، کمر درد و دردهای ناشی از ساییدگی غضروف مهره*های کمر است که سبب ایجاد دیسک کمر می شود

۳) عدم توجه کافی به تشک خواب

اکثر مردم فکر می کنند خوابیدن بر روی زمین و تشک های سفت برای سلامت بدن شان هیچ مشکلی را به همراه ندارد و برای کمردرد مفید است، اما اینطور نیست علاج کار استفاده از بهترین مارک تشک رویال اصلی طبی برای دیسک کمر مناسب و هماهنگ بدن است

برای مشاهده بهترین قیمت تشک طبی رویال اصل وارد سایت خوابستان شوید.

کمردرد مزمن چه ارتباطی با تشک دارد؟

طبق مطالعات صورت گرفته اکثر درد پشت یا کمر ناشی از آسیب، فشار شغلی، فشار روزانه یا خواب بر روی سطح سخت یا ترکیبی از موارد بالا است. این یک مشکل بزرگ است و عامل اصلی ناتوانی در افراد زیر ۴۵ سال است. البته افراد جوان نیز در معرض خطر هستند و مراقبت از کمر در دهه ۲۰ و ۳۰ زندگی فرد می*تواند از پیش آمدن کمردرد در سالیان بعد جلوگیری کند.
برای مشاهده بهترین قیمت تشک طبی رویال اصل وارد سایت خوابستان شوید.

در حالی که تلاش*های پیشگیرانه عمدتا بر روی عادت*های روزانه تمرکز می*کنند، توجه به کاهش درد کمر در رختخواب نیز اهمیت زیادی دارد. هنگامی که یک فرد بر روی تشک رویال اصل خوابیده است، بسیاری از فرایندها و تغییرات در بدن او ادامه دارد که بر کمر نیز تاثیر می*گذارد. به عنوان مثال، در حالی که فرد خوابیده است، فشار به تدریج از روی مهره*ها برداشته می*شود، این به این دلیل است که شخص در حالت خوابیده است و ایستاده نیست، بنابراین قسمت فوقانی بدن به ستون فقرات فشار نمی آورد.


خرید تشک برای کمر درد

تشک خوب چه تشکی است؟

تشک خوب در سلامتی بدن به خصوص ستون فقرات و گردن نقش مهمی دارد چون ما بیش از یک سوم عمر خود را در خواب به سر می*بریم. اگر تشک شما غیراستاندارد، قدیمی و غیرقابل استفاده باشد شما را دچار بیماری*های عضلانی و استقامتی می*کند که رایج*ترین آنها بیماری دیسک کمر است.
برای مشاهده قیمت تشک رویال اصل وارد سایت خوابستان شوید

دوره*ای که می*گفتند بهترین تشک طبی برای دیسک کمر درد حتماً باید سفت باشد به سر آمده است. تحقیقات گویای این مطلب هستند که تشک*های معمولی نسبت به تشک*های سفت توانایی بیشتری در مهار کردن کمردرد دارند. یک تشک خوب، تکیه*گاه مناسبی برای بدن، از سر تا پا است و حالت ستون فقرات را در همان وضعیت ایستاده نگه می*دارد. در حین انتخاب بیشتر به وضعیت قرار گرفتن شانه، باسن و کمر روی تشک دقت کنید. چون در هنگام خواب بیشترین وزن بدن روی این نقاط می*افتد.
برای مشاهده قیمت تشک رویال اصل وارد سایت خوابستان شوید

اگر نتوانید به راحتی وزن*تان را به آن تکیه دهید، پس از مدتی دچار کمر درد می*شوید. یک تشک استاندارد باید پارچه*ای با دوخت محکم و جنس خوب داشته باشد. دوخت*ها و طرح*های آن نباید آنقدر برجسته باشد که به کمر و بدن آسیب برسانند، بلکه انعطاف*پذیری بالایی باید داشته باشند تا هر وزنی را تحمل کنند و زود گود یا پاره نشوند. یک تشک استاندارد مانند تشک رویا باید دارای فنرهای قوی باشد. نوع پارچه تشک، استحکام و مقاومت آن، نوع دوخت و شرایط آماده*سازی و بسته*بندی تشک نشانه مرغوبیت کالاست.

بهتر است مطلب آیا استفاده از تشک سفت همیشه برای دیسک کمر و کمردرد مناسب است؟ را نیز بخوانید.


در مورد تمام ویژگی های خرید یک تشک ایده آل صحبت کردیم. حال به پر چالش ترین قسمت ماجرا یعنی سفت بودن یا نرم بودن تشک خواهیم پرداخت.

منبع:قیمت تشک طبی رویال اصل خوابستان